Серед безлічі різноманітних стилів, арт-деко займає незаслужено низьку позицію. Багато хто вважає його занадто складним і химерним.

Разом з тим, його по достоїнству зможуть оцінити всі любителі екстравагантності і розкішної оригінальності.

Характерні риси арт-деко

Як і іншим стилям, йому притаманні особливі тільки йому риси:

  • гострі кути;
  • абстрактність;
  • дорогі елементи декору;
  • глянсовий вид;
  • контрастність.

Кольорова гама

Переважаючими відтінками в даному стилі є спокійні і пастельні тони: бежевий, сріблястий, сірий. Оздоблення приміщення може різко контрастувати з основними кольорами і бути досить яскравою. Відмінно підійдуть для обробки в арт-деко бронзовий, зелений, золотий або бордовий кольори.

Матеріал

Для обробки вітальні можливо використовувати будь-який вид матеріалу. Головне, щоб він виглядав дорого, але не дуже химерно.

Стіни переважно робити без яскравих візерунків, в пастельних тонах. Покриття на підлогу краще вибирати з природних матеріалів, бажано шоколадних відтінків. Наприклад, паркет високої якості.

Меблі

Основне правило при виборі меблів для стилю арт-деко – оригінальність і шик. Вона може бути прикрашена каменями, шовком і іншими дорогими матеріалами.

Освітлення

Освітлювальні прилади в загальній стилістиці займають одну з головних ролей. Вони покликані не лише освітлювати приміщення, але і є одним з основних елементів декору. У вітальні, стилізованої під арт-деко, буде гармонійно виглядати розкішна кришталева люстра. Всі прилади для освітлення повинні бути масивними і представницькими.

Декоративні елементи

Головними декоративними елементами по праву вважається текстиль. Особливо актуальний атлас і оксамит. Фіранки з таких матеріалів здатні перетворити кімнату і поставити їй правильний настрій. Крім полотен, в оформленні вітальні потрібно використовувати безліч подушок з візерунками та етнічними мотивами.

Для цього стилю характерне використання в якості декору дорогих і оригінальних предметів.

Арт-деко – дуже специфічний і витратний стиль інтер’єру. Однак, при правильному оформленні, він здатний зробити з будь-якого приміщення справжній витвір мистецтва.