Люди досить давно почали використовувати дрова для опалення свого житла. Буквально кілька років тому, стали активно використовуватися пелети для опалення. Варто відзначити, що між цими двома видами палива досить багато відмінностей.

Перш за все, варто розуміти, що пелети, відмінно використовувати для швидкого набору температури. Такий вид палива, чудово використовувати в автоматичних печах. До того ж пелети виділяють досить багато тепла, але при цьому після згоряння практично не залишається золи, що дуже важливо.

Порівняння ККД дров і пелет

З точки зору ККД, ефективніше використовувати пелети. Дрова, це матеріал, який постійно потребує спостереженні при використанні в звичайних печах. Однак зараз з’явилися автоматичні печі тривалого згоряння, де за вас це буде робити сама піч. Проте в показниках ефективності, все ж виграють пелети.

Варто відзначити і той факт, що при використанні однієї тонни пеллет, ви замінюєте три кубометра дров. До того ж, пелети можуть використовуватися в спеціальних бункерах, що дозволяє ще більше спростити роботу. Однак, пелети для опалення, мають невеликі недоліки. Перш за все, такий вид палива повинен зберігатися в захищеному від дощу і снігу приміщенні. Дрова ж, можуть зберігатися практично де завгодно, а використовувати і можна навіть в сирому вигляді, якщо є смолевая тріска. Для того, щоб натопити невеликий будинок, в сильні морози, потрібно використовувати п’ять-шість повних оберемків дров. До того ж, ці дрова, потрібно буде постійно підкладати в піч. У разі, якщо ви використовуйте паливні пелети, то досить буде засипати 1 відро гранул. У разі, якщо ви купуйте пелети, їх відразу після покупки можна використовувати. Що відносно дров, то їх потрібно нарубати, висушити і натискати. В цьому плані гранули виглядають набагато краще.

Виробничі особливості

Варто відзначити, що виробництво пелет, не викликає величезних труднощів, навіть у початківців. Для того, що почати своє власне виробництво, досить придбати спеціальне обладнання, яке коштує не так вже й дорого.

Якщо виходити з того, що дров при опаленні використовується набагато більше, то ціна на пелети буде набагато вигідніше. Що вибрати, вирішувати безумовно тільки вам, однак найбільш перспективний, вигідний і екологічно чистий спосіб-це використання пелет.