Для людей, які мають земельні ділянки зі спорудами, важливою частиною облаштування території є організація поливу. Адже земля не буде порожньою – з’являться город, садок або як мінімум газон. Можна виконувати полив старим методом – зі шланга, але на це потрібно виділяти багато часу.

Набагато ефективніше зробити автополив, підібравши форсунки для поливу за даним посилання https://bestoffer.com.ua/catalog/forsunki-dlya-poliva, які підходять до обраної системи.

Навіщо потрібен автополив?

Без води в нашому світі не може жити жодна жива істота, зокрема рослини. Але природної вологи недостатньо. Тому людина змушена займатися поливом, щоб зібрати хороший урожай або бачити у себе на ділянці доглянутий газон. Про користь автополиву говорить таке:

 1. Він економить сили людини та час. Особливо це актуально для дачних ділянок, де люди не перебувають постійно. Якщо поливати зі шланга, то два вихідні, на які приїжджають, перетворяться на робочі дні, а відпочивати буде ніколи.
 2. Це економія коштів. Часто для догляду за рослинами доводиться наймати спеціальну людину. Наявність автополиву може взагалі усунути цю необхідність або у людини скоротяться обов’язки, а отже, буде менше робочих днів, що позначиться на зменшенні оплати.
 3. Це виглядає красиво та естетично. Сучасні системи – це витончені дизайнерські рішення. За їхньою роботою дуже приємно спостерігати.
 4. Він забезпечує правильну циклічність поливу різних рослин. Кожному виду рослин потрібен свій варіант поливу: одні люблять, коли їх поливають часто і ґрунтовно, а для інших досить рідкісного зволоження, але без нього вони загинуть. Автоматичний полив можна налаштувати так, щоб усі рослини були задоволені.
 5. Щоб правильно вибрати автоматизовану систему зрошення, потрібно знати, які можливості надають виробники.

Види автополиву

Існує три варіанти систем автоматичного поливу: крапельний, дощовий та комбінований. При крапельному вода надходить безпосередньо до коріння рослин, але це не завжди підходящий варіант. Наприклад, газони вимагають захоплення всієї площі. Для цього існують дощувальні системи. Комбінований варіант – це поєднання перших двох.

Крапельна система організується шляхом прокладання шлангів з невеликими отворами, через які вода повільно та дозовано розподіляється на ґрунті біля кореня рослин. Дощувальні конструкції є пристроями з насадками, з яких відбувається зрошення малих і великих територій з насадженнями. Дощувачі бувають:

 • статичними;
 • висувними;
 • круговими;
 • осцилюючими.

Статичні – це моделі, які міцно закріплюються в землі й не мають деталей, що обертаються. При необхідності їх можна переміщати з одного місця в інше. Такою поливалкою можна охопити територію до 10 кв.м. На вигляд вони схожі на звичайний циліндр.

Висувні подібні до статичних, але мають важливу особливість – коли вони не використовуються, їх можна сховати в землі. Також вони відрізняються тим, що в конструкції передбачені частини, які обертаються. Завдяки цьому розпорошення води відбувається по колу. Відстань, яку можуть покривати такі моделі, – до 30 кв.м.

Кругові дощувачі – це механізми з обертальними елементами, які розташовані на підставці. Їх можна ставити у різних місцях і переносити. Найчастіше такі конструкції використовують для поливу газонів, площа охоплення – до 10 кв. Осцилюючі дощовики – пристрої, які застосовуються для зрошення ділянок прямокутної форми.

Різновид форсунок

Важливою частиною конструкції сучасних систем є форсунки – сопла, через які відбувається вихід водяних струменів. Від них залежить, який сектор поливатиметься, на яку відстань поширюватиметься вода. Форсунки можуть бути:

 • ротаторними;
 • віяловими;
 • роторними.

Відмінна риса ротаторних форсунок – обертання. При надходженні до них води механізм починає обертатися, розбризкуючи воду по колу. Максимальний радіус досягає 10,5 м. Сектор поливу можна регулювати, зменшуючи від 360 градусів до 45.

Віялові не обертаються, але воду можуть також розбризкувати на 360 градусів. За бажання сектор можна змінювати й доводити до мінімуму. Максимальний радіус поливу – 5 м. Віялові форсунки для поливу газону – доступний бюджетний варіант, який давно застосовується для зрошення.

Роторні сопла – це пристрої, що повільно обертаються, розбризкують тільки один струмінь. Завдяки односпрямованості конструктори змогли досягти великої дальності поливу, яка сягає 40 м.

Щоб визначити, який тип автополиву і форсунок для поливу потрібен для конкретної території, необхідно враховувати форму, площу ділянок, які поливаються, а також вид рослин, який там посаджений.