Якщо вам потрібна фарба, купити її у Львові буде нескладно. У будівельних магазинах та в інтернеті представлені товари відомих виробників. Але дуже важливо орієнтуватися не тільки по брендах, але й по складу засобу. Розповідаємо, якими бувають будівельні фарби та де вони використовуються.

Емалі

Створюються на основі лаків — поліуретанового, алкідного чи пентафталевого. Мають низьку чутливість до впливу вологи та перепадів температури. Утворена ними поверхня може бути чутлива до подряпин, сколів та інших механічних пошкоджень. Швидко висихають, добре просочують пористі поверхні на кшталт деревини. Серед мінусів — різкий неприємний запах.

Акрилові

Дуже популярні інтер’єрні фарби. Не мають запаху, не виділяють токсичних речовин. Під час висихання утворюють тонкий шар, який захищає матеріал від впливу зовнішнього середовища. Стійкі як до морозів, так і до високих температур. Можуть наноситись під нагрівальні прилади на кшталт конвекторів та інших систем опалення. Однак акрилові фарби мають свої недоліки — довго сохнуть і тьмяніють після стабілізації.

Силіконові

Новинка, яка відносно недавно стала доступною для широкої аудиторії. Завдяки особливому міксу органічних смол вона має нейтральні хімічні властивості — не вступає в реакцію ані з кислотами, ані з лугами і легко відмивається від бруду. Силіконові фарби також мають унікальну перевагу — регенерацію. Пливка смола здатна «затягнути» подряпину товщиною в пару міліметрів за кілька годин. Звичайно, такі переваги не можуть обходитись без мінусів. В такому випадку це висока ціна і складність виконання робіт — майстру потрібна неабияка підготовка.

Латексні

Виробляються на основі міксу натуральних і синтетичних полімерів. Вони нетоксичні, а тому ідеально підходять для внутрішніх робіт — у тому числі для приміщень, до яких висуваються найбільш жорсткі гігієнічні вимоги. До їх переваг також відносять:

  • легке зчеплення з більшістю поверхонь;
  • можливість використання будь-яких барвників в різних концентраціях;
  • зручне нанесення ручним чи механізованим способом;
  • відсутність сильних запахів;
  • швидке висихання.

Однак варто пам’ятати й про мінуси. Латексні фарби чутливі до перепадів температури — під час висихання їм потрібен ідеальний мікроклімат. Окрім того, поверхня довго набуває кінцевих властивостей — мити її можна не раніше ніж за 25–30 днів після нанесення матеріалу.

Силікатні

Не плутайте з силіконовими! Ці засоби створюють на основі рідкого скла, а не органічних смол. Їх часто застосовують для оздоблення фасадів. Вони стійкі до вологи, сильних перепадів температури та впливу ультрафіолетового випромінювання. Такі матеріали є несприятливим середовищем для розвитку грибків, а тому запобігають цвілі.