Ремонт квартири – це складний процес, який потребує серйозної підготовки, фінансів та часу. Щоб усе пройшло з мінімальними витратами, до питання потрібний правильний підхід. Що і як робити, розберемося далі.

Вид ремонту

Для початку слід визначитися, це буде капітальний або косметичний ремонт. Другий варіант підходить, якщо потрібно лише освіжити простір. У цьому випадку переклеюються шпалери, змінюється стеля, замінюється покриття для підлоги, можливо, додаються перегородки для зонування. Тобто, всі ці процеси вимагають мінімальних трудовитрат. А якщо вас цікавить, з чого розпочати ремонт у квартирі, то переходьте за посиланням https://designwiki.com.ua/s-chego-nachat-remont-v-kwartire/, не гаючи часу.

При капітальному ремонті проводиться заміна вікон, перепланування, заміна дверей, монтаж підлог, заміна проводки та труб.

Дизайн кімнат

Спочатку варто продумати, які зміни торкнутися тієї чи іншої кімнати. Там, де планується проводити ремонт, необхідно зробити креслення та скласти план робіт.
На ескізі має бути зазначено:

 • Розстановка меблів;
 • Розташування освітлювальних приладів;
 • Де будуть розетки (враховується розташування побутової техніки);
 • Розміщення великих декоративних елементів (наприклад картин);
 • Варіант оздоблювальних матеріалів.

При цьому промальовувати всі елементи потрібно тими кольорами, якими вони оформлятимуться насправді. Так можна буде визначити поєднання відтінків.

Матеріали та інструменти

Наступний етап підготовки – складання списку матеріалів та інструментів. Це робиться відразу після начерку ескізів інтер’єру. Які саме це будуть інструменти, залежить вид ремонту та запланованих робіт.

Бюджет

Далі необхідно прорахувати кошторис. Потрібно вказувати реальні ціни та навіть зробити невеликий запас. Обманювати себе ні до чого. Крім матеріалів та інструментів у кошторис потрібно записати:

 • Меблі;
 • Декор;
 • Техніку;
 • Світильники.

Кошторис потрібний ще й для того, щоб зрозуміти, чи зможете ви фінансово потягнути запланований ремонт. Можливо, доведеться відмовитися від певних робіт або замінити матеріали дешевшими аналогами.

Закупитись в одному магазині зручно. Однак робити це не варто. Якщо пройтися різними магазинами та гіпермаркетами, то можна побачити, що ціни там можуть суттєво відрізнятися. Якщо все купувати там де дешевше, то можна заощадити кілька десятків тисяч.

Самостійний ремонт або наймання професіоналів

Простіше та швидше найняти бригаду, яка зробить весь ремонт. Однак це буде досить дорого, тим більше, що деякі роботи під силу навіть людям без будівельного досвіду. Виклик фахівців знадобиться обов’язково знадобиться для окремих процесів.

Щоб зрозуміти вигідно або ні робити ремонт самому, слід здійснити розрахунок. Врахувати потрібно витрати часу та купівлю інструментів. Знаючи це, вже можна буде знайомитись із пропозиціями бригади, і вирішувати, чи варто наймати її або ні.

Оцінюйте свої сили реально, інакше можна затягнути ремонт на довгі місяці. До того ж, неправильно виконані роботи вимагатимуть переробки, а це знову час і знову гроші.

Підготовка квартири до ремонту

Коли всі організаційні питання вирішені, слід розпочати підготовку приміщень. Потрібно винести з кімнати всі речі та меблі, демонтувати карнизи та світильники. Навіть ті меблі, які були винесені, необхідно вкрити поліетиленом.

Правила підготовки до ремонту:

 • Попередьте сусідів про гучні роботи;
 • Тварин та дітей відправте до бабусь або інших близьких родичів;
 • Сховайте всі цінності;
 • Запишіть усі дані про членів будівельної бригади.
 • Правильна підготовка до ремонту – це запорука його успіху.