Чому запотівають пластикові вікна? Цим питанням задаються багато з нас і намагаються знайти спосіб, як позбутися від цієї напасті. Давайте спробуємо розібратися в чому основні причини запотівання пластикових вікон і як боротися з цим явищем.

Причини запотівання пластикових вікон:

1. Пластикові вікна з однокамерними склопакетами частіше страждають цією проблемою. Тому не варто економити при виборі пластикового вікна. Заощадите не так вже й багато, а проблема буде постійною.

2. Батарея перекрита підвіконням. Через це вікна не обдуваються теплим повітрям і не прогріваються належним чином. Проблему можна вирішити, якщо зменшити ширину підвіконня. Якщо це не можна зробити, то, як варіант, можна врізати вентиляційну решітку в край підвіконня.

3. Приміщення має погану вентиляцію. В першу чергу перевірте чи не забилися пилом вентиляційні решітки. Якщо причина не в них, то необхідно перевірити сам вентиляційний канал. Дуже часто вони не функціонують належним чином. До речі, якщо причина в вентиляційному каналі, то варто поцікавитися у сусідів зверху не перекрили вони його (таке трапляється не так вже й рідко).

4. Приміщення недавно було відремонтовано. Це цілком невинна і легко вирішується причина запотівання пластикових вікон. Підвищена вологість після проведеного ремонту може залишатися протягом декількох місяців. Тому весь цей час треба провітрювати приміщення і просушувати його. Через певний проміжок часу ця проблема зникне.

5. Присутність на підвіконні квітів. Безліч зелених вихованців розташованих на підвіконні заважають надходженню теплого повітря. До того ж, вони виділяють дуже багато вологи, яка і осідає на склі. Тому, якщо ви не хочете розлучатися з квітами, вам доведеться миритися з конденсатом на вікнах.

6. Приміщення рідко провітрюється. Цей факт також може провокувати появу конденсату на пластикових вікнах. Тому прийміть за правило – кожен день протягом 15 хвилин провітрювати кімнати. Режим провітрювання вибирайте відповідно до пори року.

7. Монтаж пластикових вікон і укосів був проведений з допущенням помилок. Причина частіше криється в неправильному монтажі укосів, які не забезпечують достатню теплопровідність. Хоча і при установці вікон бувають «косяки». Виправити ситуацію в даному випадку можна, але тільки шляхом перевстановлення вікна або укосів.

Якщо ви ще не встановили вікно на кухні і тільки плануєте це зробити, то найкращим придбанням стане пластикове вікно з енергозберігаючим двокамерним склопакетом. Вірогідність випадання конденсату на ньому менше. А кухня, як усім відомо, відрізняється підвищеною вологістю.