Під час прибирання вдома деякі люди користуються компактними вертикальними пилососами. Незважаючи на свій невеликий розмір, вони досить потужні та здатні всмоктувати практично будь-яке сміття з підлоги.

Люди, які хочуть придбати такий пристрій для прибирання, повинні заздалегідь ознайомитися з його основними особливостями, вивчити рейтинг найкращих вертикальних пилососів на сайті https://goods365.ru і розібратися з тим, як їх правильно вибрати.

Коротка характеристика вертикальних пилососів

Перші моделі вертикального типу використовувалися як доповнення до звичайних пилососів. З їхньою допомогою вдавалося прибирати сміття в кутах та інших важкодоступних місцях. Надалі якість і потужність таких апаратів стало набагато кращим і тому в даний час багато хто використовує їх як самостійний прилад для прибирання в квартирі.

Серед основних особливостей таких пристроїв слід виділити те, що їх основні вузли знаходяться у вертикальному корпусі. Такі апарати автономні і при цьому невеликі, тому займають мало місця в квартирі.

Більшість вертикальних моделей складаються з наступних основних вузлів:

 1. Електрична щітка. Саме за її допомогою здійснюється очищення поверхонь.
 2. Трубка. Вона сполучає насадки апарата з його корпусом.
 3. Батарея знімного типу. Забезпечує автономну роботу пристрою. У різних моделях ємність акумулятора може бути різною.
 4. Фільтр. У більшості пристроїв досить якісна фільтраційна система із спеціальними НЕРА-фільтрами.
 5. Контейнер для збирання сміття. У вертикальних моделях встановлюються пластикові пилозбірники.

Додаткова інформація! Пилосос може комплектуватися різними насадками, що використовуються для очищення меблів, кутів та килимів.

Переваги й недоліки

Вертикальні моделі мають ряд переваг та недоліків, з якими необхідно ознайомитися заздалегідь. Такі прилади мають кілька досить важливих переваг:

 • Компактність. У маленьких квартирах та приватних будинках часто складно виділити місце для зберігання побутової техніки. Однак пилососи вертикального типу дуже компактні. Завдяки цьому їх можна залишати на зберігання в коморі або навіть у шафі.
 • Невелика вага. Такі апарати важать небагато, тому досить зручно тримати в руці під час прибирання.
 • Маневреність. Оскільки цей вертикальний пристрій дуже компактний, у нього непогана маневреність. З ним легко вдається прибирати сміття навіть у важкодоступних місцях. Найбільш маневреними є моделі із вбудованим акумулятором.
 • Функціональність. За функціональними можливостями такі компактні апарати не поступаються звичайним пилососам. Вони також ефективно всмоктують сміття.

Незважаючи на всі перераховані вище плюси, є такі пилососи і недоліки. Серед основних мінусів можна виділити таке:

 • Обмежена потужність. Багато вертикальні апарати мають не дуже високу потужність. Її довелося обмежити, щоб пристрій міг довше працювати від акумулятора.
 • Невеликий пилозбірник. Не секрет, що такі апарати дуже компактні та не важкі. Саме через це в них встановлюють маленькі пилозбірники. Вони швидко забиваються сміттям. Тому після проведення збирання необхідно їх прочищати та промивати.
 • Обмежена тривалість роботи. Робочий час таких пристроїв залежить від ємності вбудованої батареї. Чим більша її ємність, тим довше пилосос працюватиме.