У цехах з виробництва металевих виробів часто використовується, так звана, плазмова різка або плазмовий різак. Техніка досить затребувана, завдяки можливості швидко і ефективно справлятися з поділом на частини, вирізанням металевих листів (практично будь-якої товщини).

Використовується плазмова різка для виробництва всіляких металевих предметів, наприклад,

 1. вивісок;
 2. вхідних груп;
 3. воріт;
 4. скульптур.

Останнім часом все частіше фахівці віддають перевагу саме плазмовому різанню завдяки численним перевагам такої методики різання металу.

Що це таке?

Напевно, кожна людина знає про три основні стани матерії:

 • твердий;
 • рідкий;
 • газоподібний.

Існує і четвертий стан матерії – плазма. У повсякденному житті плазма зустрічається в рідкокристалічних телевізорах, вивісках, розташованих на рекламних об’єктах і магазинах, в люмінесцентних лампах. Звичайно ж, плазму можна зустріти при використанні інструментів, призначених для плазмового різання металу, це, так звані, плазмові різаки. Сама по собі плазма являє собою газоподібну речовину, яка піддається інтенсивному нагріванню і перетворюється в плазму, здатну ефективно розрізати метал будь-якої товщини.

Принцип роботи різака

Для виконання робіт використовується спеціальний різак зі стисненим повітрям, іншими газами, наприклад, часто використовується азот. Проводиться іонізація газів з утворенням плазми здатної розрізати металевий лист. Інструмент має спеціалізований різальний наконечник, за допомогою якого створюється плазмовий потік, що використовується для ефективної обробки заготовок.

Про переваги

На сучасних підприємствах плазменная резка Днепр користується великою популярністю завдяки наступним перевагам:

 1. швидка обробка товстих металів;
 2. доступна вартість робіт;
 3. можливість роботи на верстатах з ЧПК;
 4. невеликий розпил в порівнянні з газовим різанням;
 5. висока швидкість проведення робіт.

За прекрасним експлуатаційними показниками, плазмова різка перевершує інші способи обробки металів. Завдяки масі переваг методика ідеально підходить для різання металів з товщиною листа від 15 до 50 мм. Майстер, який володіє сучасною технікою обробки, швидко впорається з обробленням металевих заготовок, надавши їм необхідні форми і розміри.