В наші дні скло не рідкісний гість в інтер’єрах, однак інтер’єрах офісних, адміністративних і торгових приміщень, в житлових ж будинках і квартирах воно використовується не часто. Багато хто боїться, що скляні стіни і перегородки не надійні, дороги і будуть пропускати багато холоду взимку. Але чи так це насправді?

Розвінчуємо міфи

Звичайно ж ні! Що стосується теплоізоляційних властивостей, то тут не все так однозначно. З одного боку, скло дійсно не самий «теплий» матеріал, але якщо зовнішні скляні стіни виготовлені за передовими технологіями (енергозберігаючі склопакети із спеціальним напиленням і газом усередині, а також «теплим» багатокамерним профілем), їх коефіцієнт теплопровідності не поступиться традиційної цегляній кладці, хоча і назвати енергоефективним такий матеріал теж не можна називати.

Тому, якщо перед вами не стоїть завдання будівництва пасивного будинку з мінімальним енергоспоживанням, скляні фасади можна і потрібно замовляти на сайті vitrag-spb.com/tselnosteklyannye-peregorodki/ та використовувати – ні про яке істотне збільшення рахунків за опалення в зимовий період тут мови не йде.

Треба розуміти, що використовується у внутрішній обробці скло не звичайне, а загартоване, тобто виготовлене за особливою технологією і має міцні властивості. Так, наприклад, модне нині сходовий огорожу зі скла легко витримає механічне навантаження в кілька тонн, тому боятися використовувати його всередині будинку або квартири через крихкість зовсім не варто.

Теж стосується і ціни – так, на перший погляд якісні скляні перегородки і стіни досить дорогі, але якщо порахувати вартість кладки традиційної стіни, її оздоблення з двох сторін, то суттєвої різниці ви не знайдете. А якщо взяти до уваги той факт, що ця обробка потребує регулярного оновлення (хоча б раз в 5-10 років), вийде, що в довгостроковій перспективі використання скляних поверхонь навіть вигідніше.

Переваги скляних стін, перегородок і огороджень

Розвінчавши основні міфи і попередження про інтер’єрних скляних поверхнях, варто нагадати про їх основні переваги через які, власне, їх і застосовують в обробці будинків і квартир. Головне з них – це сучасний, мінімалістський дизайн. Стіни зі скла візуально стирають межі між приміщеннями, тим самим збільшуючи їх і наповнюючи світлом.

Тому вони є ідеальним рішенням, як для невеликих квартир, дозволяючи зробити їх оптично просторіше, так і для розкішних будинків, використовуючи їх сильні сторони. Завдяки прозорому фасаду, можна, наприклад, «з’єднати» вітальню і сад або відкрити в спальні панорамні види на навколишню природу.

Ще одним значущим перевагою скляних перегородок є безмежні можливості прикраси ними інтер’єрів. Всупереч стереотипам, скло може бути не тільки прозорим.