Будівництво, ремонт або інші роботи навряд чи вийде здійснити без руйнування різних конструкцій. Відбійний молоток – це апарат, що дозволяє оперативно знищити цегляну кладку, асфальтове покриття, бетон та інші елементи.

Як працює?

Незалежно від моделі або бренду-виробника, відбійники мають практично однаковою конструкцією. Основними елементами виступають наступні:

 1. бойок (передає рух від мотора на функціональну частину);
 2. двигун;
 3. піку (робоча частина, яка здійснює руху на швидкості, що досягає до 1000 ударів/ хвилина).

Також існують різні наконечники, що застосовуються для відбійників:

 • піку-лопатка (для очищення стін і інших поверхонь від бетону або облицювальних матеріалів);
 • піку-скибочку (для демонтажу цегли або бетону, зняття асфальтного покриття, роботи з гірськими породами);
 • трамбування (для ущільнення основи, закладення швів);
 • зубило (для різання отворів, видалення конструкцій з металу і т. д.).

Принцип роботи відбійного молотка залежить від застосовуваного приводу.

Види

Пристрій розділене на наступні категорії:

 1. легкий (5-6 кг) – використовується при роботі над кутом, на висоті і в інших скрутному становищі;
 2. середній клас (від 5 до 10 кг) – оптимально застосовувати для горизонтального, вертикального напрямку;
 3. важкий (10-30 кг) – підійде для масштабних робіт і професійного будівництва.

Кожен відбійний молоток укомплектовується набором пік з різними насадками.

Також відбійники підрозділяються на наступні великі групи:

 • Електричні. Серед основних переваг – невелика вага, різні потужності, для збільшення сили удару передбачений простий редуктор. Головний недолік – залежність від джерела електроенергії. Якщо доступу до мережі немає, варто скористатися акумуляторним ударним молотком. Такий варіант підійде для нерегулярних робіт.
 • Бензинові з двигуном внутрішнього згоряння. Завдяки такому мотору, відбійник повністю мобільний, має значну енергію удару. Серед мінусів – високий рівень шуму, вироблення токсичних газів, ймовірність загоряння бензину. Підійде для видалення асфальтного покриття, створення посадок для пальового фундаменту і т. П.
 • Пневматичні – з передачею імпульсу або функціонуючий на об’ємному розширенні. Для роботи такого апарату обов’язково потрібно мати додаткове обладнання, наприклад повітряний компресор. Серед переваг – пожежо- і вибухобезпечність, мінімально можливий шум, збільшений час безперервної роботи. Основний недолік – необхідність в джерелі енергії. При масштабному будівництві це не буде перешкодою, адже можна організувати діяльність декільком користувачам, використовуючи одну установку.
 • Гідравлічний відбійний молоток може стати альтернативою пневматичного. Головний мінус – можливі протікання, наприклад масла, через порушену герметизацію або пошкоджень шланга.

Поради щодо вибору: на що потрібно звернути увагу?

Відбійний молоток представлений виробниками в різних моделях. Вони застосовуються для певних поверхонь, розрізняючи технічними характеристиками. Щоб вибрати якісний інструмент, варто звернути увагу на наступні чинники:

 1. Енергію удару. Чим вище сила, тим більше різноманітність матеріалів, з якими впорається відбійник. Для «великовагових» моделей енергія удару може становити 60 Дж, для легких – зменшують до 5-7 Дж.
 2. Потужність в діапазоні від 500 до 2000 Вт в професійних варіантах. Для побутових електричних відбійників не потрібен показник більше 1000 Вт.
 3. Наявність додаткових функцій: фіксатор кнопки включення, противібраційна система, контроль зносу щіток, регулювальник частоти ударів і т. д.
 4. Габарити – підбираються виходячи з індивідуальних переваг. Головне, що втоми при експлуатації у оператора буде тим менше, чим ближче центр ваги інструменту знаходиться до провідної руці.
 5. Ергономіка, що забезпечує нульове відхилення осі апарату і зручну фіксацію в руці. Розташування пускової кнопки і інших елементів регулювання не повинно відволікати від процесу роботи і приводити до послаблення охоплення.

Також варто враховувати матеріали виготовлення інструменту, вони повинні бути міцними і надійними.