Рідкі добрива КАС (карбамідно-аміачна суміш) дуже популярні як серед професійних аграріїв, так і серед захоплених садівників-любителів. Але поряд з ефективністю добрива, у нього є і недоліки: через специфіку хімічного складу, при транспортуванні і зберіганні потрібно дотримуватися певних правил безпеки. Тому одне з найголовніших питань: у чому транспортувати і зберігати?

Зазвичай для цього використовують три типи ємностей: традиційні металеві цистерни, пластикові тари, і нарешті, найбільш «інноваційні» гнучкі резервуари для КАС, замовити які можна на сайті https://flexsoltank.com/tanks. Вони виготовляються із сучасних високоміцних полімерних матеріалів. Гнучкі резервуари для рідких добрив – наймолодші, але багато хто вже встигли оцінити їх переваги перед іншими видами ємностей.

Довгий термін служби

Суміш КАС включає агресивні хімічні компоненти. ПВХ і поліеуретановое покриття, що входять до складу резервуарів, вважаються ідеальним матеріалами для «правильного» взаємодії з добривом. На відміну від металевих цистерн, гнучким резервуарів не грозить корозія.

Вони стійкі і до перепадів температур, і до ультрафіолетових променів. І тому експлуатувати гнучкі резервуари для рідких добрив можна більш десяти років. Для порівняння, у металевих цистерн цей термін становить 2-3 роки.

Мобільність і компактність

Гнучкі резервуари для КАС мало важать і компактні. Їх можна скласти і перевозити навіть в легковому автомобілі. У «розібраному» стані такої резервуар займе мало місця і на складі. Монтуються гнучкі резервуари для рідких добрив теж легко і швидко: для збірки знадобляться 2-3 людини.

У випадку ж з металевими цистернами доведеться зв’язуватися зі складною і дорогою транспортуванням, використанням великогабаритної техніки, і великими витратами на установку.

Ні про яку мобільність говорити не доводиться – через складність доставки їх іноді виготовляють прямо на місці. Такі самі проблеми з особливостями доставки і мобільністю, правда, не в такому масштабі, є і в разі вибору пластикових цистерн.

Свобода розміщення

Не потрібно жодних документальних або будівельних підстав, щоб розмістити гнучкий резервуар на землі, на бетоні, в поле. Гнучкі резервуари для КАС, на відміну від інших ємностей, не прив’язані до місця і не є «стаціонарними». Захотів – перевіз в інше місце. А коли ємність спустошується, її можна просто згорнути.

«Підгонка» під потреби

Гнучкі резервуари для рідких добрив можуть бути великими (1000 м3), так і маленькими. Їх можна виготовити по спеціальному замовленню. Наприклад, щоб резервуар легко входив в кузов вашої машини. Тому ці ємності підходять не тільки для великих агропромислових комплексів, а й для особистих соток в садовому товаристві.

Це вигідно відрізняє гнучкі резервуари для КАС від пластикових цистерн (максимально допустимої до використання під зберігання КАС є цистерна на 10 кубометрів). Тому великим аграріям доводиться монтувати складні каскади з декількох цистерн.

Економія

Вартість гнучких резервуарів при аналогічних параметрах в рази нижче вартості металевих і пластикових цистерн. До цього додається економія на транспортуванні, підготовки майданчика і монтажі.