Устаткування лікувальних установ меблями вимагає виконання нормативів і правил. Практично всі предмети повинні бути спеціалізованими, відповідати суворим стандартам.

Вимоги

Медичні меблі повинна відповідати таким критеріям:

  • Враховується місце установки і призначення приміщення.
  • Суворе відповідність гігієнічним вимоги, санітарним стандартам.
  • Бути безпечною, надійною, міцною.
  • Добре піддаватися санітарній обробці.
  • Бути мобільного і легкою.

Ці вимоги випливають від функціонування медичних установ. Потік хворих людей вимагає постійної обробки не тільки миючими, але і обеззараживающими засобами будь-яких меблів. Робити це потрібно постійно, по всій поверхні. Предмети потрібно пересувати. Матеріали повинні витримувати постійну вологу обробку із застосуванням хімічних речовин.

Безпека і міцність враховується у відсутності гострих кутів, граней, виступаючих частин. Багато предметів меблів виконуються з урахуванням антропометричних параметрів, можуть підганяти під зріст і вагу людини.

Всі предмети повинні витримувати щоденну постійну інтенсивне навантаження, не втрачаючи своїх експлуатаційних якостей.

Матеріали і вибір

Матеріали медичних меблів повинні володіти гіпоалергенними властивостями, не виділяти токсичних речовин. Перш за все цим запитам відповідає дерево, пластик, метал. ДСП і МДФ застосовують тільки ті варіанти, де в складі немає фенолу і подібних хімічних речовин. Пресовані матеріали покривають пластиком або спеціальним просоченням, що витримує негативний зовнішній вплив.

Метал використовується з полімерним або лакофарбовим покриттям. Меблі застосовується в хірургічному, травматологічному, процедурному або подібних відділеннях, створюється з нержавіючої сталі, як міцна, що володіє антибактеріальними властивостями.

Якщо предмети оснащуються м’якими елементами, то використовується тільки оббивка зі штучної шкіри, тканинна вбирає багато пилу, в лікувальних установах такий тип застосовувати шкідливо для здоров’я пацієнтів і лікарів.

Колір, запах і форма не повинні викликати дискомфорту, тим більше страху у відвідувачів. Вибирати варто багатофункціональні варіанти загальної меблів, типу столів, стільців, шаф. Для вузькоспеціалізованих предметів головним критерієм буде надійність і практичність.