Якими якостями володіє промисловий теплоносій

У питанні проектування, найважливіше – вибір опалювального котла. Існує кілька параметрів, за якими розрізняються системи опалення. Відмінності основні по:

  1. видам палива (електричні, газові, твердопаливні, дизельні);
  2. видам теплоносія (водогрійні, парові);
  3. тиску (високий, низький);
  4. матеріалу (бувають чавунні, сталеві);
  5. місця розташування (настінні, підлогові).

Секрети по вибору системи опалення

Для заміського будинку найбільш надійними, безпечними і економічними вважаються газові підлогові котли. Такий вид має високий ККД, працює при низькому тиску газу, а ще відрізняється безшумністю роботи. Однак монтаж даного виду можливий тільки в разі, якщо до будинку підведений газ. В іншому випадку, необхідно буде вибрати електричний, твердопаливний або дизельний тип котла.

Для будинку, в якому люди проживають цілий рік (площа, наприклад, становить близько 200 м2), рекомендується монтувати рідкопаливний котел, замість електричного, так як це виключить залежність від можливої пропажі електрики.

Однак, варто зазначити, що, якщо в будинку люди проживають тільки влітку і площа не перевищує 100 м2 – тоді все-таки краще віддати перевагу електричному котла (заздалегідь бажано підстрахуватися додатковим акумулятором або генератором).

Для будинку меншої площі підходить як електрична, так і твердопаливна установка.

Ціна котлів на сайті https://xn--j1aciq0c.com/atyrau/ може відрізнятися, однак це зовсім не впливає на загальні витрати. Наприклад, найдорожчі варіанти фінського і німецького виробництва, а більш дешеві – італійського та словацького виробництва. Це означає, що, якщо придбати німецьку продукцію, то в подальшому часу не потрібно буде вкладати в нього додаткові кошти.

Практично всі сучасні системи опалення модернізовані і працюють в трьох автоматичних режимах: мінімальному, економному, посиленому.

Наприклад, якщо Ви їдете з дому надовго, то для того, щоб система не промерзла, котла можна задати мінімальний режим. Пристрій буде підтримувати в будинку температуру +5 С.

Для того, щоб швидко нагріти температуру в будинку до 20 С, необхідно включити посилений режим. Автоматика активує роботу котла на повну потужність, а після того, як температура досягне заданого значення, автоматика включить економний режим, який буде підтримувати задану температуру.

Однак є один мінус автоматики – робота від мережі 220 В. Якщо пропаде електрика – відключиться система опалення.

Щоб не потрапити в таку ситуацію рекомендується 2 виходи.

  1. Встановити акумулятор змінного струму. Завдяки цьому на протязі від 1 години до доби на виході буде підтримуватися необхідний струм для роботи системи.
  2. Встановити аварійний генератор, який автоматично включається при зникненні струму.

Існують одноконтурні та двоконтурні котли. Одноконтурні варіанти можуть забезпечувати тільки опалення в будинку, а двоконтурні котли можуть забезпечувати не тільки опаленням, а й гарячою водою.

Пристрій настінних котлів передбачає нагрівання води не в будь-якої ємності, а в «проточному» режимі.

Настінні установки діляться на моделі двох видів: з відкритою та закритою камерою.

В котлах з відкритою камерою повітря для забезпечення горіння береться з приміщення (відкрита камера згорання), а відпрацьовані гази викидаються через димохід.

Установки із закритою камерою – найбільш поширений варіант для установки в квартирах. Вони мають закриту камеру згоряння, а також оснащені додатковим димососом для примусового видалення продуктів згоряння.

Грамотний проект допоможе значно заощадити на монтажі і будівництві котельні.