Одним з варіантів швидкого будівництва приватного заміського житла є зведення каркасного будинку. Роботи виконуються за готовими або індивідуально розробленими проектами. У будь-якому випадку на таке будівництво потрібно менше коштів, ніж для зведення цегляних будинків. Саме невисокі фінансові витрати і швидкість створення каркасних будинків сприяли їх популярності. Тому власникам земельних ділянок корисно буде докладніше познайомитися з перевагами і видами проектів таких будівель.

Основою будь-якого каркасного будинку є каркас. Для його виготовлення використовуються балки і стійки. Будівництво каркаса здійснюється з бруса розрахункової товщини. Для зведення стін використовуються дошки або сучасний матеріал у вигляді готових виробів – структурних ізольованих панелей (СІП-панелей).

У будь-якому випадку не обходяться без звукоізолятора та утеплювача. Так, у випадку з дошками застосовуються мінеральні базальтові плити. СИП-панелі же створюються при використанні пінополістиролу. Для захисту стін від зовнішньої і внутрішньої агресивного середовища застосовуються вітро- і парозахисної плівки, оздоблювальні матеріали та зовнішня обшивка.

Швидкомонтовані житлові будівлі на основі брусового каркаса відрізняються наступними перевагами:

  1. Невеликою вагою, що дозволяє не виконувати будівництво потужного бетонної основи.
  2. Високою міцністю з’єднання всіх конструктивних деталей і вузлів між собою. Тому на піщаних, глинистих та інших проблемних грунтах при усадки каркасні будинки менш схильні до пошкоджень.
  3. Швидким прогрівом кімнат завдяки гарній теплоізоляції стін. Це дозволяє зменшити експлуатаційні витрати за рахунок економії коштів на опалення приміщень.
  4. Можливістю проведення обробки в будь-який період року, тому що не потрібно виконувати складних технологічних операцій.
  5. Доступністю прокладки інженерних комунікацій прихованим способом за рахунок наявності багатошарових стін.
  6. Довговічністю, яка по ГОСТ становить мінімум 75 років. При регулярному ремонті і дбайливе ставлення термін експлуатації швидкомонтованих каркасних будівель може перевищити 100 років.
  7. Будинки каркасного типу створюються будь-якої конфігурації. Архітектура таких швидкомонтованих будівель нічим не обмежена. Тому професійно розроблені індивідуальні проекти дозволяють побудувати оригінальні будинки, несхожі на інші подібні будови.

Види проектів каркасних будинків

Для будівництва житлового будинку по каркасної технології потрібно придбати професійно створений проект. Він являє собою комплект документів, які містять всі відомості про будову. Проект складається з конструктивного і архітектурного розділу. В першу частину входять креслення, схематичні зображення, плани, монтажні інструкції, специфікації, кошториси. Другий розділ містить всю інформацію, пов’язану з архітектурою (зовнішнім виглядом) споруди. Щоб заказать проект каркасного дома – переходьте за посиланням.

Майбутній господар будинку має можливість придбати різні проекти житлових будинків каркасного типу. Будівлі відрізняються розмірами, плануванням, поверховістю, обробкою і так далі. Однак існує чотири основні різновиди таких швидкомонтованих будівель.

Рамно-каркасні будинки з перекриттями

Будинки цього типу прийнято називати будинками, зведеними за канадською технологією. Конструктивно такі будови відрізняються наявністю декількох окремих шарів. Кожен з них являє собою поверх, будівництво якого виконується на своїй основі.