Кабельна муфта – це спеціальний пристрій, за допомогою якого можна здійснити наступні дії: з’єднати кабельні лінії між собою або виконати відгалуження, підключити кабель до різних електроустановок, а так само якісно і надійно ізолювати місця з’єднання лінії.

Одне або трьох фазні кабельні муфти можуть бути виготовлені з різного матеріалу (чавун, свинець, латунь, епоксид або термоусадочний матеріал) з трьома видами ізоляції: гумової, пластмасової або просоченою паперовою.

За основним типом призначення кабельні муфти, придбати які можна на сайті https://ukrprofit.com.ua/ru/, можна класифікувати наступним чином:

  • Відгалужувальні – з їх допомогою можна підключити кабель до головної силової лінії.
  • Перехідні – одна з різновидів з’єднувальних муфт, яка дозволяє з’єднати між собою закінчення кабелів різних видів. Перехідні муфти застосовують для забезпечення герметичності кабелів різного перетину. Якщо відмінність кабелів складається тільки в діаметрах, то рекомендується застосовувати з’єднувачі термоусаживающихся типу.
  • Кінцеві – замикають електричну кабельну ланцюг. Їх особливістю є наявність компаунда. Це термопластична, термоактивна полімерна смола, або матеріали з добавками для затвердіння складу. По суті справи кінцева муфта є простою заглушкою, схожою на ковпачок.
  • Сполучні – застосовуються для зрощування електричних ліній різних класів напруги. Вони забезпечують надійне з’єднання, герметизують і оберігають від пошкодження місце з’єднання одно- і багатожильних силових кабелів.
  • Стопорні – з’єднують кабелі між собою і не допускають стікання кабельних мас по жилах при перевищення перепаду висот. Це з’єднання муфтою включає в себе деякі елементи кінцевий конструкції. Показана на малюнку муфта з’єднує дві конструкції кінцевих муфт. Корпус з антимагнітним матеріалу форми циліндра і два фарфорових ізолятора утворюють три камери. Ковпаки ізоляторів з’єднує мідна пружина. Зверху ковпаки закриті циліндричним екраном, покритим просоченої папером. Перед наливкою масла в камерах створюється вакуум, а потім наливають масло.

Що б не помилитися з вибором кабельної муфти необхідно враховувати наступне: напругу кабельної лінії, на якій буде використовуватися кабельна муфта.

Кабельні муфти за значенням робочої напруги можуть бути застосовані:

  1. в електричних установках до 1 кВ;
  2. в високовольтних лініях напругою до 10кВ і вище.

Напруга кабелю зазвичай вказується в маркуванні виробника або в проектній документації. Наприклад, кабель АпвБПг-10 3х120 / 50 має броню і пластикову ізоляцію, розрахований на напругу в 10кВ. Відповідно, до цього кабелю підійде муфта на 10кВ.

Тип ізоляції кабельних муфт

Це найбільш складний параметр вибору муфти, який викликає найбільше запитань. Ізоляція муфти повинна не тільки витримувати міжфазне напруга, але і виключати пробої на корпус і вплив агресивного навколишнього середовища і зовнішніх чинників довгі роки.

На сьогоднішній день розрізняють наступні види ізоляції муфт: паперову маслопропітанной, пластмасову і гумову. У свою чергу пластмасова ізоляція може бути виготовлена ​​з ПВХ композицій або із зшитого поліетилену. Муфти з різними видами ізоляції принципово різняться і мають різну ціну.