Плануючи ремонт, особливо в новобудові з бетонними стінами розумно звернутися до дизайнера, тим більше ті, хто вже стикався з ремонтом знають, що це не просто і краще звернутися до професіонала для хорошого результату. Дана інформація так само може бути застосована до компаній які займаються дизайном інтер’єру.

Для початку визначимо, що слід чекати від дизайнера. Робота над інтер’єром складається з двох етапів:

  • Розробка дизайн-проєкту;
  • Контроль реалізації інтер’єру відповідно до проєкту під час ремонту;
  • Як вибрати дизайнера інтер’єру і що від нього чекати.

До речі, якщо вас цікавить дизайн домов, коттеджей, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.

Так на що ж звернути увагу при виборі фахівця?

1. Перше, що варто подивитися – це портфоліо дизайнера. По ньому ви можете визначити на скільки вам подобається смак дизайнера і в якому стилі він працює. В цілому можна розглядати сучасний або класичний інтер’єр. Якщо вам подобається класика, то ні в якому разі не варто йти до дизайнера, який працює в сучасному стилі, навіть якщо дизайнер не говорить прямо, що йому подобаються сучасні стилі. І для вас і для нього цей проєкт виявиться важким. В процесі ви зрозумієте, що ні прийдіть поглядами або у дизайнера набита рука під, наприклад, більш сучасні стилі та відповідно ринок він цей знає краще.

2. Розкажіть, що ви хочете отримати. Якщо у вас є чітке уявлення, який дизайн интерьера однокомнатной квартиры ви хочете отримати, то покажіть при зустрічі інтер’єри дизайнеру і подивіться на його реакцію. Якщо людині буде близький ваш стиль або йому подобаються такі ж інтер’єри як і вам, то ви відразу це побачите по реакції. Якщо ви не знаєте, що хочете, так і скажіть і подивіться, що вам запропонує дизайнер і як він на це відреагує. Хорошого фахівця це не засмутить, він почне задавати навідні запитання і запропонує варіанти, які подобаються йому в інтер’єрі.

3. Оцініть досвід фахівця. Найперший показник того, що дизайнер досвідчений – це наявність фотографій, саме фотографій, а не 3D картинок. Дивіться уважніше. Іноді люди не стикаються з 3D візуалізацією раніше, іноді плутають її з фотографіями. Найчастіше, щоб вдалося відзняти повноцінно готовий інтер’єр з меблями йде не один рік практики, перш ніж вдається отримати красиві фотографії. Це насправді складніше, ніж здається. Крім цього, якщо фото зняті професійним фотографом як в журнали – це говорить про те, що дизайнер після завершення роботи витрачає зароблені гроші на професійну зйомку, а значить він зацікавлений у власних проєктах не тільки з метою заробити, але й у своєму розвитку як фахівець.

4. Послухайте, що розповість дизайнер про себе і які проєкти він виконував раніше. Дизайнер, який щиро любить свою справу і прагне видати якісний продукт, як правило бере участь в конкурсах або публікується в журналах та розповідаючи про свій досвід швидше за все він згадає найцікавіші для нього проєкти від яких отримав натхнення.

5. З’ясуйте умови роботи та що входить в обов’язки дизайнера і замовника в зазначену вартість.

Дана проблема зустрічається не тільки при замовленні дизайн-проєкту, але та інші послуги. Що люди поспішають і перш, ніж приступити до роботи не уточнюють, на яких умовах починається співпраця. Скільки правок входить в проєкт, що вважається правками, за яких умов збільшується вартість, який графік роботи дизайнера і чи готовий він буде в разі потреби підлаштуватися для зустрічей у вихідні, скільки зустрічей входить при розробці проєкту, що входить в проєкт і які ще бувають варіанти, від чого залежать терміни й т. д.

6. Довіряйте своїм відчуттям. Довіряйте своїй інтуїції й відчуттям. Якщо вам сподобався чоловік і немає сумнівів, тоді не тягніть. Якщо у вас є сумніви або якесь некомфортне відчуття поруч з цією людиною, то не йдіть наперекір своїм передчуттям. Як правило інтуїція в таких питаннях не підводить. Створення проєкту – це тісне спілкування дизайнера з клієнтом.

Робота над дизайн-проєктом і тим більше ремонтом триває довгий час, тому вибирайте людини, з яким вам комфортно і приємно спілкуватися, адже під час роботи дизайнер вибирає індивідуальний підхід під кожного клієнта і йому потрібно буде знати ваші звички та погляди на повсякденне життя, щоб підлаштуватися під вас і спроєктувати комфортне для вас і відповідне вашим цінностям простір.