Відеоспостереження – це контроль об’єкта з використанням оптико-електронних пристроїв. Забезпечує захист приватних кордонів і власності. Встановлюється на територіях різного призначення і класу: дачах, кафе, торговельних майданчиках і т.д. і т.п. Зацікавлені? Пропонуємо прочитати нашу статтю і дізнатися, як вибрати відеоспостереження самостійно. Зокрема, на які критерії вибору звернути увагу, щоб реалізувати проект по організації ефективної відеосистеми.

Формулювання завдань

Щоб Ви / підрядна організація створили СВ, відповідну уявленням про ідеал, важливо відповісти на певні питання. Наприклад, де вона буде розміщуватися? Де будуть встановлені камери? В якому режимі буде вестися зйомка приватної території? Важливо чітко розуміти, що ви хочете від системи відеоспостереження (яку можна замовити на сайті https://revel.com.ua/catalog/videonablyudenie/) – які вона буде виконувати завдання:

  1. Моніторинг. Об’єкт спостереження займає не менше 5% екрану. З’являється можливість відстежувати кількість присутніх на об’єкті, що охороняється ділянці, визначати напрямок і швидкість їх руху.
  2. Виявлення. На об’єкт відводиться близько 10% екрану. Оператор може встановити присутність людини в зоні контролю.
  3. Спостереження. Зона покриття складає щонайменше 25 – 30% екрану. За допомогою відеокамер розрізняються характерні деталі об’єкта (наприклад, одяг).
  4. Розпізнавання. Під об’єкт відводиться більше 50% екрану. Оператор може з упевненістю зробити висновок про те, потрапляв він у зону спостереження раніше, встановити, коли і в який час він перетинав кордон охороняється ділянки.
  5. Ідентифікація: Об’єкт спостереження займає 100% екрану. Стає можливим встановлення особи, розпізнавання номерів автомобіля.

При цьому важливо врахувати специфіку об’єкта. Зокрема, його призначення, режим роботи, площа, кількість приміщень, освітленість, конструктивні особливості.

Визначення бюджету

Важливе значення при виборі обладнання для СВ грає його ціна. Тоді як для стеження за квартирою досить 1-2 камер, для моніторингу роботи складу, комерційної організації знадобиться створити цілу мережу відеоспостереження. Сьогодні на ринку охоронних систем представлені три категорії відеообладнання – економ, бізнес, преміум. Кожна заточена під конкретні вимоги.

  • Економ. Техніка для особистого користування. Встановлюється там, де немає строгих вимог до безпеки. Проста в управлінні, налаштовується без залучення фахівця. Як правило, представлена дешевої китайської апаратурою, аналогами. Її вартість становить близько 500 – 1500 гривень відповідно.
  • Бізнес. Устаткування з високою роздільною здатністю і передачею кольору. Підходить для використання в великих комерційних організаціях. Управляється співробітником, чия кваліфікація відповідає вимогам займаного місця. Випускається усіма найбільшими брендами. Представлена на ринку моделями вартістю від 1500 до 7500 гривень кожна.
  • Преміум. Пристрої з широким функціоналом. Купуються для монтажу в організаціях з підвищеними вимогами до безпеки. До їх управління повинні виконувати тільки вузького профілю. Поставляються на ринок під замовлення. Їх вартість починається від 7500 гривень і нерідко обчислюється сотнями тисяч (в залежності від функціональних можливостей і технічних характеристики обладнання).