Найчастіше шафу-купе розміщують в передпокої або в коридорі, на другому місці за популярністю – спальня, на третьому – вітальня і дитяча. Саме місце розташування шафи в житловому просторі визначає її дизайн, як всередині, так і зовні.

Давайте розглянемо основні рекомендації дизайнерів про те, як вибрати шафу-купе для різних приміщень. На які деталі звернути увагу в першу чергу, як вибрати двері і яка висувна фурнітура буде доречна в тому чи іншому приміщенні?

Шафи для передпокоїв і коридорів

Двері шафи-купе в передпокої обов’язково повинні бути виконані з дзеркала, хоча б одна стулка. Це важливо не тільки для зорового розширення простору коридору, але і для зручності, адже ми одягаємося і дивимося на себе в дзеркало кожен раз перед виходом з дому. Замовити якісні двері для шафи купе, дзеркала та багато різноманітної скляної фурнітури ви можете на сайті sklomax.com.ua.

Що ж стосується дизайнера фасадів, то саме в прихожих приміщеннях все буде залежати від загальної стилістики, тобто кольору стін і стелі, декору статі і міжкімнатних дверей. На додаток до дзеркал ви можете використовувати декоративне дзеркало з візерунками і різними малюнками, як однотонне забарвлене, так скло з декором, а також ЛДСП.

Внутрішнє наповнення шаф-купе в коридорі

Що стосується внутрішнього наповнення, то шафа в коридорі / передпокої є, в першу чергу, місцем для зберігання одягу, взуття та аксесуарів. Взуття в родині займає дуже багато місця, особливо в регіонах із тривалою зимою, де потрібно мати кілька пар взуття для різних сезонів. Тому в шафі-купе в передпокої потрібно передбачити достатньо місця для зберігання взуття: сітчасті полиці і корзини для тієї, якою ми користуємося щодня, полки для зберігання решті взуття (сезонної).

Той же принцип і для одягу: потрібні великі відділення для зберігання зимового верхнього одягу в літній період, а також відділення під щоденні речі. Більш того, верхній одяг буває різної довжини (довгі пальто і короткі куртки), тому під різні по довжині речі повинні бути відповідного розміру сегменти. Для зберігання верхнього одягу відмінно підходять висувні вішала і пантографи.

Не забувайте і про аксесуари: портмоне, годинник, ключі, документи, прикраси, сумки. Для дрібних речей ідеально підійдуть висувні ящики або висувні бокси, які дуже зручні, так як дозволяють розкладати дрібні предмети в різні відділення. Для речей побільше (шапки і сумки) досить простих полиць. Головний принцип розміщення: речі повсякденного використання повинні лежати на рівні голови. Те, що вище голови – призначене для тривалого зберігання речей.

Шафи для спалень

Саме тут дзеркальні і яскраві фасади будуть менш доречні. Спальна кімната це місце для комфорту, тому краще вибрати двері теплих відтінків в поєднанні з глянцевими, але приглушених пастельних тонів. Відмінним поєднуватися будуть однотонні або деревні декори ЛДСП із дзеркальною вставкою з візерунками.