Область застосування трубчастих металевих димоходів

Переваги використання таких матеріалів полягають в декількох моментах:

 1. Невелика вага. Для димоходів використовуються електрозварні труби з товщиною стінки 0,5-1,5 мм. Сумарне навантаження такої конструкції дозволяє застосовувати її для всіх видів печей, включаючи металеві лазневі, цегляні закритого і відкритого зразка, повільного горіння в теплицях і житлових приміщеннях, а також для інших типів джерел тепла.
 2. Трубчасті пристрої не вимагають облаштування спеціальних опорних конструкцій у вигляді фундаментів.
 3. Тривалий термін експлуатації. Для оцинкованих труб він становить 10-20 років, а виробники виробів з нержавіючої сталі декларують життєстійкість протягом 100 років. Зрозуміло, фактичні дані з цього питання відсутні.
 4. Простота монтажу димаря з труб дозволяє легко впоратися з цим завданням навіть людині з мінімальними навичками домашнього майстра.

Обмежуючим фактором застосування сталевих труб є їх вартість, але це стосується лише неіржавіючих труб.

Часті помилки і проблеми при установці

Численні помилки (детальніше про це та другие особливості дізнайтесь за посиланням) призводять до неефективності і димоходного каналу і опалювальної системи в цілому. Однак часом досить одного прорахунку, щоб проблема при відсутності належної уваги до неї придбала фатальний характер: відсутність належної тягової сили, ефект зворотної тяги, задимлення і отруєння чадними газами, а часом і загоряння.

 • Неправильна будова контуру (перевищення допустимих значень ухилу, горизонтальних проходів, недостатня висота, занадто велике чи мале перетин).
 • Перетиснення сталевої труби, що приводить до її деформації в силу властивостей металу розширюватися при нагріванні. Для запобігання подібних ситуацій необхідно під час фіксації нижньої частини (найбільш нагрівається в процесі експлуатації) передбачати невеликий люфт в 1-1,5 см або використовувати спеціальні гнучкі хомути.
 • Невідповідний тип стали.
 • Заміщення керамзитного блоку в прохідному вузлі перекриттів і стін базальтової ізоляцією.

Види сталевих труб для димоходів

У профільному будівельному магазині представлений широкий асортимент сталевих труб, які розрізняються призначенням:

 1. Одностінні – виконуються з оцинковки або нержавійки, дешеві, використовуються для ремонту діючих димоходів.
 2. Багатошарові – складаються з зовнішньої обичайки і внутрішньої провідної труби, виготовляються з нержавіючої сталі, оцинковки або робляться комбінованими. Це дозволяє значно знизити ціну. Проміжок між двома стінками заповнюється жароміцним утеплювачем, для чого часто використовується тугоплавка базальтова вата.

Коаксіальні – та ж сендвіч-труба, але між стінками розташовані перегородки. За вільного каналу всередину печі подається повітря для поліпшення горіння і підвищення тепловіддачі. Це ноу-хау в області пристрою димоходів. Коаксіальні труби використовуються для котлів з примусовою тягою.

Поради фахівців

 • Віддавайте перевагу вертикальним конструкціям. Мінімізуйте кількість поворотів, які знижують аеродинаміку контуру.
 • Вибирайте труби з більш товстою стінкою, вони продовжать термін «життя» Вашого димоходу.
 • Перші відрізки труб піддаються найбільшому нагріванню, що часто пошкоджує термоізоляційний шар. У деяких випадках ця ділянка доцільно замінити баком для нагріву води або сіткою-кам’янкою.
 • Для поліпшення аеродинамічних характеристик кожні 10 метрів діаметр труби зменшується в 3 рази.
 • У місцях стику сендвіч-блоків утеплювач прилягає не достатньо серйозно, що призводить до перегріву контуру на цих ділянках. Проблему допоможе вирішити самостійна укладання в цих місцях додаткового шару утеплювача.