В даний час ворота автоматичні отримали досить велику популярність і поширеність, в основному завдяки зручності їх застосування.

Під час їх встановлення не потрібно самостійно стулки рухати, за рахунок чого значно зменшується витрачений час. Їх часто застосовують в різних компаніях, де прийнята в роботу режим контрольно-пропускний, а ще це чудовий варіант для гаражного приміщення, де керувати ними може водій безпосередньо з салону авто.

Вони мають відмінності за своїми розмірами, а ще за показником захисту. За таким критерієм вони поділяються на 3 групи: промислові, гаражні та в’їзні.

В’їзні зазвичай встановлюються на територіях закритого плану. Вони являють собою 2 стулки і наділені досить пристойною шириною, за рахунок чого є можливість пропускати і легковий і вантажний вид транспорту. Дані ворота гарантують високий показник захисту і надійності, мають закріплення прямо до огорожі самому збоку. Але при цьому можна над цими воротами перелізти, як, наприклад, через простій паркан, в рівень якого вони встановлені.

Гаражні володіють найбільшим показником за захищеності, так як встановлюються безпосередньо в стіну саму. Найчастіше такі ворота мають невелику траєкторією кута відкривання. Габарити їх налаштовані під автомобільні параметри.

Промислові призначені для установки на великих складах, заводах і фабриках. Вони мають найбільші габарити і дуже часто при відкритті дають можливість проїхати відразу двом автомобілям в різному напрямку.

Автоматичні ворота розрізняються за типом їх конструкції. Вони бувають: відкоти, орні, рулонні, секційні та підйомно-поворотні. Орні мають 2 стулки з приводом. Відкатні наділені одним полотном великого розміру, яке має зсув убік під час відкривання. Рулонні підходять тільки для приміщень, володіють полотном гнучким, що складається з декількох секцій. У режимі відкривання вони збираються в рулон. Підйомно-поворотні монтуються в будівлі, мають одну стулку, яка при відкриванні приймає положення горизонтальне, після чого піднімається до стелі. Секційні частково нагадують рулонні, просто складаються їх найбільш великих деталей.