Для людей і сімей, які купили квартиру і роблять ремонт питання облаштування житла дуже актуальний і важливий. Знайти гідний магазин меблів, який представляє широкий асортимент товарів, якісне обслуговування і недорогі ціни – складно, але можливо.

Зупинимося на шафах.

Особливості вибору кращої шафи в спальню

Затишна і комфортна обстановка спальні багато в чому залежить від правильно обраних меблів. В першу чергу при виборі спального гарнітура потрібно визначитися з тим, де будуть зберігатися речі. У малогабаритних приміщеннях зазвичай використовують комоди, але вони не здатні вмістити всі категорії речей. Одяг, зазвичай зберігається на вішалках, в комод не прибрати. Ідеальним варіантом в якості системи зберігання є шафа.

Корпусний варіант або купе?

Всі шафи можна розділити на два основних види: корпусні і купе. Корпусні мають більш масивну будову і займають мало місця. Вони не підходять для розміщення в маленькій спальні і досить високі в ціні. Їх перевага в тому, що вони мобільні і можуть встановлюватися в будь-якому місці кімнати. Більш популярний варіант – моделі з купейними дверима. Такі шафи тут недорого коштують і зручні для установки в приміщенні будь-якого розміру і будь-якої форми.

Правильно підібрана шафа зробить спальню затишною і комфортною. До основних параметрів вибору кращого шафи відносяться такі поняття як:

  1. Зовнішнє оформлення. Виріб повинен підходить стилю інтер’єру за формою і колірній гамі. У класичному варіанті поверхні будуть матовими деревних відтінків, а в будь-якому з сучасних стилів можливий глянець різних яскравих кольорів.
  2. Системи наповнення. Ідеальний шафа повинен виконуватися на замовлення, щоб одяг і інші речі розташовувалися зручно. В цьому випадку можна продумати кожну деталь для внутрішнього зберігання, підібрати ящики і полиці потрібних розмірів і площі.
  3. Розміри і форма. Ці параметри будуть: залежати від особливостей самої спальні. У просторому приміщенні прекрасно буде виглядати прямий трьох або навіть чотирьохстулкове шафа з дверцятами. У маленьку кімнату краще встановити кутову модель-купе, яка не займе багато місця, але зможе вмістити достатню кількість речей.

Види шаф:

  • шафа купе. Найбільш популярна модель. Назву свою отримала від подібності з механізмом відкривання дверей як в купе в вагоні поїзда. Шафа купе буде доречний в будь-якій кімнаті: вітальні, передпокої, спальні, дитячої. Особливий шарм їм надають декоративні елементи на фасаді, фотодрук, дзеркала.
  • шафа вітрина. Цей ми звикли бачити на кухні в якості буфета. Але його призначення не тільки для посуду. Це може бути книжковий, офісний, шафа в вітальню. Особливістю цього атрибута меблів є те, що одна його частина фасаду ховається за склом, а інша (зазвичай нижня) закрита.
  • шафа пенал. Унікальний вид. Високий, тонкий, незвичайний. Може бути з закритим фасадом, з відкритими полицями, з вітриною, з комбінованими варіаціями. Пенал ставиться або окремо або приставляється до інших меблів, утворюючи якийсь альянс.
  • шафа орна. Буває однокамерний, двох-, трьох-, чотирьох-, п’яти і навіть шестидверна. Встановлюючи таку шафу, необхідно враховувати необхідність простору для відкривання всіх його дверей.
  • шафа стелаж. Як правило, це шафа з відкритими полицями для зберігання. Конструкція може доповнюватися частково закритим фасадом. Різновидом є етажерки.