Кухня принципово відрізняється від інших приміщень в будинку або квартирі. Це кімната, оформлення якої вимагає функціональності і практичності. Але разом з тим важлива і естетична складова. На кухні буде максимально затишно і комфортно, якщо грамотно підійти до питання вибору меблів, особливо гарнітура. На що в першу чергу звернути увагу?

Поговоримо про матеріали. Корпус кухонних гарнітурів створюється з ДСП, МДФ або масиву. Останній варіант буде найбільш якісний і разом з тим дорогою. Меблі з натурального дерева не деформується під впливом вологого середовища, стійка до пошкоджень, а також є екологічно чистою.

Особлива увага приділяється матеріалу фасаду. Ця особа гарнітура, що визначає його стиль. Фасад створюють з дерева, ламінованої ДСП або МДФ в плівці / емалі. Також існують варіанти на основі профілю з алюмінію. Кожен тип фасаду має плюси і мінуси, що важливо враховувати при виборі. Так, недорогим і оптимально стійким до вологи є ДСП. Такий матеріал, як МДФ, багато в чому нагадує дерево, відрізняється багатством відтінків і фактур, але коштує дешевше масиву. Фасад з натуральної деревини прослужить десятки років. Він має високу міцність, але разом з тим обійдеться дорожче.

А що зі стилем? Вибирати дизайн кухні стоїть виходячи з переваг в напрямках інтер’єру. Гарнітур може бути виготовлений в будь-якому стилі. Головне, щоб він відповідав характеру господарів і створював гармонійну атмосферу. Найбільш часто замовляють кухні від виробника в таких стилістичних рішеннях:

  • класика – вибір для великої і просторої кімнати. Меблі відрізняються розкішшю, масивністю, природними відтінками і прямими лініями;
  • модерн – популярний стиль, основні риси якого – стримана строгість і обмежена палітра. Зазвичай тут присутні два контрастні кольори;
  • хай-тек – відрізняється простотою, мінімалізмом. Такі гарнітури нагадують космічні кораблі майбутнього, тому створюються із застосуванням сталі, скла, пластику. Для кухонь в стилі хай-тек характерні білі, чорні, сірі кольори. Такий варіант підійде для сучасних і цілеспрямованих людей;
  • сільський стиль – абсолютна протилежність хай-теку. Такі гарнітури наповнюють приміщення домашнім затишком і комфортом. Для стилю характерні вінтажні риси і чарівна сільська простота.

Щодо кольору, то тут краще грунтуватися на своїх перевагах і радах психологів. Фахівці вважають, що помаранчевий і червоний відтінки покращують апетит. Зелений колір нормалізує травлення і впливає заспокійливо. Також важливо брати до уваги габарити кімнати. Темні тони зорово зменшують простір, а світлі його збільшують.

В цілому нескладно підібрати підходящу кухню. Для цього достатньо визначитися з кожним параметром і виявити той, який до душі саме вам.