Будівництво каміна в будинку або на дачі вимагає великих вкладень фінансових і матеріальних ресурсів. Крім того, що доведеться добре витратитися на закупівлю будівельних матеріалів, так ще й на зведення конструкції потрібно дуже багато часу.

Саме тому більшість власників приватних будинків вважають за краще встановлювати в приватному будинку не традиційні каміни, а камінні топки. Візуально вони являють собою металеві вставки, оформлені зовні цеглою або іншими оздоблювальними матеріалами. Але головне, що зведення складної і дорогої конструкції не потрібно – все гранично просто і зрозуміло.

Критерії вибору

Камінні топки відрізняються між собою за розміром і матеріалом виготовлення, рівню потужності і конфігурації. Вони можуть використовуватися в якості єдиного джерела тепла або як додатковий опалювальний елемент. На сторінці https://kaminy.com/product-category/kaminnye-topki можна визначитися з вибором відповідної моделі камінної топки. Але для початку потрібно вирішити, яку функцію виконуватиме камін в будинку або на дачі:

  • Декоративну. В цьому випадку, головне, щоб камінна топка відповідала стилістиці інтер’єру. Потужність і матеріал ніякого значення не мають.
  • Обігрів приміщення. Щоб в будинку було тепло і затишно, рівень потужності пристрою повинен відповідати співвідношенню 1 кВт на 10 квадратних метрів площі. Але камінні топки дуже рідко використовуються в якості основного джерела опалення, оскільки при відповідно описаним вище умовам їх зовнішній вигляд виходить зовсім непривабливим.
  • Комбінований. Камінні топки такого типу поєднують в собі високий рівень функціональності і стильний зовнішній вигляд. Відповідно і коштують вони набагато дорожче.

Представлені вище пристрої можуть бути оснащені рядом додаткових функцій, наприклад, підігріву води.

Види

Визначившись з функціоналом, слід звернути увагу безпосередньо на типи камінних топок. Перш за все вони бувають:

  1. Відкритими. Такий варіант більше нагадує відкрите вогнище через відсутність закриває вогонь дверцята. Живий вогонь – це, безумовно, красиво. Ось тільки паливо в такий камінній топці витрачається неекономно, а ймовірність загоряння вилітають з полум’я іскор досить висока.
  2. Закритими. Цей варіант є більш економічним і безпечним. Конструкції такого типу оснащені спеціальним вогнетривким склом, що дозволяє так само милуватися полум’ям і чути тріск згораючих дров.

Залежно від матеріалу виготовлення камінні топки можуть бути:

  1. Чавунні. За рахунок товщини металу забезпечується висока теплопровідність.
  2. Сталеві. Конструкції такого типу мають більш низький ККД, але і коштують набагато дешевше чавунних.

Крім того, пристрої розрізняються і за типом скління, і за способом відкривання дверцят, і за варіантами установки. На сайті kaminy.com представлено більше інформації про камінні топки та інше пічне опалення, яке може бути встановлено в приватному будинку або на дачі.