Зовсім скоро настане весна і перед дачниками постане питання: де і як купувати, а також як правильно вибирати насіння та саджанці? Адже саме від правильного вибору буде залежати весь успіх посадки. Якщо насіння буде неякісне, то плодів зовсім не буде. А якщо саджанець вибрати неправильно, то він не приживеться і пропаде, тоді всі ваші старання будуть даремними.

Поради щодо вибору насіння для посадки від Семпочта:

  • Насамперед слід вибрати відповідний сорт на сайті sempochta.com.ua. Зверніть увагу на врожайність того чи іншого сорту. Якщо вона дуже висока – то таке насіння купувати не варто, адже зазвичай воно вирощується в ідеальних умовах з чорноземом, а на звичайних ділянках більше переважає піщаний ґрунт. Краще підібрати більш низьку врожайність, але тоді ви забезпечите себе хорошими результатами при необхідному догляді. Також подивіться на стійкість сорту рослини до різних захворювань, інакше, якщо відсоток буде маленький – ваша рослина загине.
  • Складіть план посіву. Визначте, коли будете займатися посівом, а також необхідну кількість пачок насіння. Так ви зможете вберегти себе від зайвих витрат.
  • Якість насіння – це дуже важливо. Вирішіть, потрібен вам сорт або ж гібрид, і тільки після цього йдіть в магазин.
  • Важливо правильно підбирати рослини, які відповідають зоні їх подальшого вирощування. В іншому випадку рослина не приживеться і ваші старання будуть даремними.
  • Вибирайте хорошого виробника, про якого ви чули. На ринку зараз величезна кількість різних компаній і фірм, які надають не зовсім якісну продукцію.

Поради щодо вибору саджанців для посадки:

  • Варто купувати саджанець, який має 1-2 роки. Якщо дереву 3 або 4 роки, то приживеться воно вже важче.
  • Насамперед варто звернути увагу на кореневу систему саджанця, який плануєте купувати. Коріння має бути здоровим, з маленькими корінцями. На коренях не повинно бути ніяких наростів, вузлів, потовщень, механічних пошкоджень, інакше такий саджанець не приживеться.
  • Подивіться на крону саджанця, вона повинна бути гладкою, свіжою, без будь-яких пошкоджень.