Ще пару десятків років назад ми дивилися на вікна протилежних будинків звичайним поглядом: старі, покриті шаром пилу, вологі рами, оброслі цвіллю – все це навряд чи може радувати погляд, особливо коли на дворі холодно і вони не захищають від морозу. Але пройшло не так багато часу, і в наших будинках все частіше можна бачити ПВХ, або в народі – пластикові вікна.

Чи не найприємніший вид старих вікон, іржаві болти, зрощені роками рами – доставляють дюжину клопоту при митті і зовсім не радують своїм виглядом. Рано чи пізно на думку спадає думка позбутися від старої ноші і встановити нові – пластикові.

Перерахувати всі переваги не вистачить часу, тому зупинимося на головних з них:

• Герметична. Рами виконані з високоефективного полімеру на основі вінілхлориду (ПВХ). Скло і рама надійно фіксуються гумовим кожухом, що виключать найменші протяги або потрапляння вологи.
• Висока шумоізоляція. Двошарова рама ПВХ поглинає більше 50% зовнішнього шуму. Більше немає необхідності віддалятися в іншу кімнату під час гучної будівництва за вікном або вигуки дітей. Це життєва необхідність для тих, хто живе в центрі мегаполісу з жвавими транспортними шляхами.
• Довговічність. Теоретично термін служби – сотні років. Матеріали практично інертні до дії вологи, не втрачають естетичного вигляду в морозні дні і не змінюються при впливі літнього сонця.

Вагомим гідністю є простота використання. Установка і демонтаж не складає труднощів і займає не більше години. Вони вкрай невибагливі в очищенні і миються будь-яким миючим засобом не частіше 2 разів на місяць в залежності від регіону. Слід врахувати, що при чищенні не слід вдаватися до використання агресивних розчинників і кислот.

Також, слід згадати, що пластиковые окна киев також необхідні для скління балконів і лоджій. Перш за все, скління балкона або лоджії потрібно для розширення використовуваної житлоплощі, де облаштовують: кухні, додаткові кімнати, сушки для білизни і навіть зимові сади. Зовні ваш балкон або лоджія будуть захищені від снігу, дощу і вітрів, а всередині – від перепадів температур і шуму.

Які пластикові вікна вибрати?

В пріоритети будь-якого вибору слід віднести зручність і комфорт експлуатації. Форма, конструкція, спосіб відкривання, розташування по частині світу впливають на кінцевий вибір. Перед вибором металопластикових вікон необхідно ознайомитися з тонкощами конфігурації, дізнатися про їх плюси і мінуси.

Для початку слід визначитися, яким способом краще відкривати вікна. Відкривати назовні, всередину приміщення, або вибрати простий тип – розсувний. Слід перерахувати найбільш затребувані з них:

  • Замкнута конструкція. При такому типі конструкції немає можливості відкрити вікно для припливу свіжого повітря. Мити в такому випадку доводиться зовні і тільки його зовнішню частину. В силу досить вагомою обмеженості в експлуатації – застосовуються рідко. До плюсів можна віднести невисоку вартість.
  • Розсувний тип. Даний тип на відміну від замкнутої конструкції дозволяє відкривати вікно для припливу свіжого повітря. Але варто врахувати, що рухливість стулок вельми обмежена і рідко перевищує 45 градусів. Даний тип ідеально підійде для приміщень з обмеженим простором, що вимагає провітрювання. Незважаючи на невисоку вартість, широкої популярності вони не здобули.
  • Поворотний тип. Поворотний механізм – високо затребуваний на сьогоднішній день. Він відкривають повний доступ до притоку повітря ззовні. Мити, в даному випадку, дуже зручно і відкритий доступ до внутрішніх стулок. Недоліком можна вважати вимога до великого простору при відкритті, що невигідно в малогабаритних приміщеннях, на веранді.
  • Змішаний тип. Найпопулярніший тип, який увібрав в себе переваги двох вищеописаних типів. Вікна будь-якого дизайну на будь-який смак однаково зручні в будь-який час року, легкі в експлуатації, дозволяють повністю відкрити в спекотний літній день і фіксоване відкрити в морозну погоду.

Яким би не були вікна, важливо пам’ятати, що – це очі вашого будинку, і щоб вони сяяли довгі роки і тішили погляд необхідно ґрунтовно поставитися до їх вибору, враховуючи матеріал, тип конструкції і кліматичні особливості регіону.