Масова популярність металопластикових віконних конструкцій пояснюється великою кількістю їх переваг перед вікнами з інших матеріалів. Найголовнішою перевагою вікон з ПВХ-профілю є їх герметичність.

Ця характерна їх особливість допомогла користувачам забути про міжсезоння закладенні щілин між утвореними просторами в рамі вікна. Але в деяких випадках герметичність вікна перетворюється в нову проблему. Це пов’язано з тим, що старі віконні конструкції мали безліч таких щілин. Через них здійснювалася додаткова вентиляція в приміщенні, а часом вона була і єдиною. Адже в старих будівлях вентиляція передбачалася лише у ванній і кухні, а житлові кімнати проектувалися без неї.

Використання герметичних віконних конструкцій порушує повітрообмін. Це призводить до того, що рівень вологості в кімнаті поступово підвищується і на холодних поверхнях вікон, найчастіше за все внизу вікна або склопакета, починає накопичуватися конденсат. Що зібралися волога є хорошим середовищем для розвитку цвілі. Якщо конденсат утворився на склопакеті, то він помітно зменшує прозорість віконної системи.

Провітрювання приміщення

Найпростішим і ефективним способом забезпечити додаткову циркуляцію повітря є звичайне провітрювання приміщення. Але в холодну пору року це не завжди зручно, та й при відкриванні стулок порушується та найголовніша особливість вікон ПВХ герметичність. Можна вирішити проблему, встановивши кондиціонер, але разом з установкою вікна цей спосіб вимагає значних витрат.

Припливні клапани

Найбільш зручним рішенням вентиляції приміщення є використання в вікнах з полівінілхлоридного профілю особливих припливних клапанів. Залежно від технічних характеристик віконної системи клапани дозволяють здійснювати провітрювання кімнати як в ручному режимі, так і автоматично. Крім того при використанні цих деталей не порушуються звукоізоляційні особливості металопластикового вікна.

У наші дні виробники пропонують великий вибір клапанів, які мають різну цінову категорію. Якщо порівнювати клапани з ручним керуванням і з автоматичними режимами, то найбільш комфортним вважається установка автоматичних виробів.

Монтаж клапанів

Припливні клапани можна встановити у віконному отворі або поруч з ним. Найбільш поширеним методом монтажу цієї деталі є установка у верхній частині віконного отвору, так як він забезпечує найбільш зручну і ефективну вентиляцію приміщення. Це обумовлюється тим, що проникаючи в кімнату холодний повітряний потік, змішується з теплим повітрям в приміщенні, і не заважає. Використання клапанів допомагає підтримувати сприятливий мікроклімат і усуває проблеми, пов’язані з підвищеною вологістю в приміщенні.