Відносно недавно штукатурка виступала лише підготовчим етапом робіт перед фінішною обробкою. Але сьогодні кількість її видів і властивостей настільки розширилася, що тепер вона сама успішно справляється з функцією декору.

Декоративна штукатурка – неймовірно різноманітний, зручний в застосуванні і багатофункціональний матеріал, який широко застосовується як в побутових, так і в комерційних приміщеннях. Вона добре лягає на бетонні, цегляні, дерев’яні та гіпсокартонні поверхні, приховує дефекти стін і володіє звукоізолюючими якостями.

Як правильно наносити штукатурку?

Технологія нанесення досить проста. На попередньо покриті латексом або ґрунтовкою стіни наноситься два або більше шару декоративного покриття. Крім кольорового пігменту в матеріал додають подрібнений камінь, деревні волокна, синтетичні і штучні компоненти для отримання різних ефектів. Це дозволяє добитися не тільки потрібного кольору, але і красивого рельєфу поверхні, імітувати різні матеріали від мармуру до тканин.

Важливо також правильно підібрати декоративну штукатурку конкретно під ваш інтер’єр. Краще довірити розробку всього дизайн-проекту фахівцям, які точно знають, чи варто використовувати цей вид обробки в кожному конкретному випадку, і як грамотно поєднувати його з іншими елементами інтер’єру. Варто враховувати, що змішування компонентів штукатурки вимагає досвіду і знання властивостей матеріалів.

Типи декоративних сумішей

Залежно від складу, розрізняють чотири основні типи декоративної штукатурки:

  • Мінеральна – з цементно-вапняної основою, призначена для внутрішніх робіт.
  • Силікатна – характеризується високою міцністю і простотою у догляді.
  • Силіконова – на основі в’яжучих полімерів, вважається найнадійнішою і дорогий.
  • Акрилова – з акриловими смолами в складі, підходить для приміщень з високою вологістю і зовнішніх оздоблювальних робіт.

Залежно від декоративного ефекту, суміші поділяють також на структурні, флокові (шовкові), фактурні, венеціанські, мармурові.

Структурні виходять з додаванням різних крупно-і дрібнозернистих субстанцій. Найпопулярніший різновид – імітація дерева, пошкодженого короїдом, а шелковая штукатурка імітує оксамит або шовк, ефект досягається завдяки використанню натуральної целюлози, шовкового волокна і мінерального барвника. Фактурні суміші імітують натуральний камінь, піщаний бетон, керамограніт. Така штукатурка може використовуватися навіть для кухні, тільки потрібно брати акрилову основу. Суха поверхня венеціанської суміші нагадує відполіровані напівкоштовні камені:

  • малахіт;
  • яшму;
  • мармур;
  • вапняк.

До речі, придбати шовкову штукатурку можна в інтернет-магазині Дом Дом за привабливою ціною.

Однак її технологія нанесення найскладніша і вимагає не тільки правильного змішування компонентів, але і наявності художнього смаку. Ілюзорний ефект створюється завдяки восковій складової. Додавання мармурової крихти робить поверхню структурованої, при цьому дуже міцною. Крім цього, штукатурку змішують з різними мінеральними добавками, що забезпечують мерехтіння.

Популярні забарвлення

Відтінок декоративної штукатурки можна вибрати практично будь-який, однак враховувати потрібно не тільки вимоги інтер’єру, але і розташування приміщення. Наприклад, з сонячної сторони зазвичай вважають за краще фарбувати стіни в холодні відтінки блакитного, зеленого кольору. Дуже популярний нейтральний сірий, який поєднується практично з будь-яким дизайном інтер’єру. Для північного боку, навпаки, кращі м’які теплі тони – кавовий, беж, рожевий, ніжно-оранжевий. Ефектно виглядають комбінації штукатурки різних типів: дрібнозернистої з великими гранулами мармуру, оздоблень під дерево і текстиль.