Давайте розберемося, коли потрібно викликати нарколога?

Якщо ваш родич страждає алкоголізмом або наркотичною залежністю, потрібна професійна консультація нарколога. Попередню консультацію можна отримати і за телефоном, але частіше за все необхідний огляд фахівця. Якщо ситуація не критична, родичі можуть самостійно привезти хворого до лікаря. Але часто без виклику нарколога не обійтися. Іноді лише виклик нарколога на дом анонимно може допомогти.

Приїзд лікаря додому – розумне рішення у випадках:

 • алкогольного запою;
 • абстинентного синдрому (алкогольного або наркотичного);
 • вкрай поганого самопочуття;
 • категоричної відмови від відвідування клініки.

Якщо людина отруїлася неякісним алкоголем або сталася передозування наркотиками, необхідний не виклик нарколога, а виклик швидкої допомоги. Вона приїде швидше і при необхідності відвезе потерпілого в реанімацію.

У чому переваги приватної наркологічної допомоги?

Завжди є вибір: приватний нарколог або послуги державних фахівців. Виклик нарколога, який працює приватним чином, коштує дорожче, але має ряд переваг. Головне з них-дотримання анонімності, відсутність постановки на наркооблік. На сьогоднішній день анонімність важлива для переважної більшості людей. Інші достоїнства приватної допомоги: тактовність і використання хороших сучасних медикаментів. Крім того, приватний лікар відразу ж може порекомендувати реабілітаційний центр.

Як підготуватися до приїзду нарколога і спілкуватися з ним?

 1. Після виклику нарколога підготуйте документи і медичну карту хворого (якщо вона є).
 2. Зателефонуйте комусь із родичів або друзів і попросіть приїхати для моральної і, можливо, матеріальної допомоги. Не соромтеся ситуації, вона могла статися з кожним.
 3. Про всяк випадок зберіть змінний одяг, складіть особисте приладдя. Можливо, доведеться відразу поїхати в наркоцентр.
 4. Забезпечте доступ до пацієнта. Якщо є собака, закрийте її. Не дайте хворому замкнутися в кімнаті. Слідкуйте за тим, чи не збирається він вийти з дому.
 5. Будьте відвертими. Чи не приховуйте терміни і кількість уживаних наркотиків або алкоголю. Обов’язково розкажіть, чи намагалися ви допомогти родичу самостійно: чи давали таблетки, трави і т.п.
 6. Надавайте достовірну інформацію. Озвучте, чи є у залежного хронічні хвороби, алергії.
 7. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря. Чітко виконуйте те, що він говорить.