Зазвичай шафа-купе проектується так, що її розміри з легкістю дозволяють їй вдало розміститися в кімнаті, таким чином, як цього забажає господар оселі.

При цьому є можливість підібрати один з декількох варіантів:

  • вбудований (шафа-купе розташовується від стіни до стіни);
  • полувстроенний шафа-купе (розташовується від стіни до панелі);
  • повноцінний шафа-купе (розташовується від панелі до панелі).

Шафа-купе, крім того, може комплектуватися додатковими антресолями, полками та іншими деталями і елементами. Все цілком і повністю залежить від розмірів кімнати, в якій буде перебувати шафа-купе, вашої фантазії і розмірів вашого гаманця.

Як виготовляють шафи-купе?

Вбудовані шафа-купе виготовляються безліччю найрізноманітніших меблевих фабрик, тому замовляти меблі потрібно у перевіреної компанії. Такі підприємства зазвичай не роблять секретів з процесу виготовлення шаф купе і технологій, що використовуються при цьому. Виготовлення шаф-купе починається з точного зняття їх вимірів. Даний етап вимагає ретельного підходу і досвіду, тому найрозумніше довіритися в цій справі кваліфікованого фахівця.

До цього часу зазвичай вже визначається майбутній зовнішній вигляд шафи і конструкційні матеріали, які знадобляться для його виготовлення. Також продумується конфігурація полиць і ящиків, внутрішнє наповнення шафи, наявність елементів декору, фурнітури та деяких інших деталей. Вибираючи ці елементи і матеріали, варто порадитися з майстром, з якою ви спілкуєтеся. Він розповість вам про переваги різних матеріалів, про їхню якість, про різницю в їх вартості, властивості і зносостійкості. На підставі отриманих даних фахівець зможе сформувати попередню ціну виготовлення майбутнього виробу.

Після зняття замірів та підрахунку вартості шафи, безпосередньо починається процес його виготовлення. В наші дні меблеві цехи в своєму розпорядженні мають все необхідне обладнання, що дозволяє з максимальною акуратністю звертатися з заготовками і матеріалами, не піддаючи при цьому їх якість навіть найменшого ризику.

Для декорування шафи застосовуються найрізноманітніші техніки. Двері шафи-купе може бути обклеєна спеціальною плівкою або мати на собі який-небудь нанесений малюнок. Поверхня дверей може бути прикрашена матовим або звичайним склом або навіть вітражем. Дуже популярний варіант – коли всю площу двері займає велике дзеркало. Декорування шаф дзеркалами або склом відбувається із застосуванням ударостійких матеріалів. Тому немає приводу для занепокоєння про те, що скло або дзеркала можуть розбитися і осколками когось ранити.

Технології виробництва меблів постійно удосконалюються і не стоять на місці. З’являються різні новинки, як в способах виробництва, так і в матеріалах. Використання величезного асортименту матеріалів і вміле використання навичок дозволяють створювати шафи-купе практично будь-яких конфігурацій. Можна створити як простий шафа в мінімалістичному спартанському стилі, так і шикарний шафа-купе, прекрасно доповнює інтер’єр багатого заміського котеджу.