З чим пов’язаний той факт, що при висвітленні теплиць використовується велика кількість спеціальних видів освітлення? Відповідь полягає в результатах наукових досліджень. А вони стверджують, що для інтенсивного і повноцінного розвитку, рослини повинні опромінюватись до 16 годин на добу, при тривалості цього процесу менше 10 годин, зростання культур зупиняється. Крім цього, хвилі довжиною (600-700) нм, що лежать в червоній області спектра найбільш сприятливі при цвітінні рослин і утворення плодів, а на зростання істотно впливає синє світло, довжина хвилі якого (400-500) нм.

Звідси випливає закономірний висновок, використовувати замість сонячного світла тільки «потрібні» синій і червоний. І як наслідок – спеціальні підсвічування. Опоненти прихильників описаного вище висновку, в свою чергу стверджують, що використання монохромного світла в надмірній кількості може позначитися негативно на результаті. Використання «потрібного» світла – це стресова ситуація для вирощуваної культури. І урожай, часом, не радує ні своїми смаковими характеристиками, ні якісними, а кількість корисних мінеральних речовин і вітамінів в таких плодах зменшується.

І торгівля це підтверджує. За «порожній» їжею можна завжди сходити в найближчий супермаркет, а спину гнуть в теплиці для того, щоб зелень на столі була справжньою, тобто найсмачнішою в світі. З урахуванням сказаного, потрібно з розумом використовувати спеціальне освещение теплицы, грамотно поєднуючи його із загальним природним.

На сьогодні, ще жодна з наукових шкіл не створила прилад, з необхідною точністю відтворює сонячне світло. Але окремі наукові досягнення потрібно продумано використовувати, створюючи більш сприятливий клімат для культур, тим більше в найхолодніших регіонах. Потрібно пам’ятати, що від нестачі освітлення, рослини можуть засохнути, надмірно подовжиться, дати тендітні і неправильно дозрілі плоди. Залишається тільки повторити, що потрібно не відмовлятися від застосування досягнень, а просто використовувати їх з розумом.