Пелетні котли набирають популярності, з огляду на щорічного подорожчання газу і здешевлення пелет. До того ж, багато виробників вносять в конструкцію котлів можливість застосовувати інші види палива.

Видаваної потужності вистачає, як для опалення невеликих приміщень, так і для обігріву промислових будівель. Також, таке обладнання від sofievka.co/otoplenie/kotly/pelletnye-kotly використовується і для підігріву води, що робить їх практично повноцінними аналогами котлів на твердому паливі. Однак мають свої переваги:

  • екологічно безпечні, так як продукти горіння не забруднюють повітря;
  • тверді відходи, що залишилися після згоряння пелет, можна використовувати в якості добрив;
  • високий ККД (не менше 90%);
  • пелети простіше транспортувати і зберігати;
  • економічні.

Різновиди

Основними видами пелетних котлів є одноконтурні та двоконтурні. Наявність другого контуру опалення дозволяє забезпечити нагрів води. Також важлива наявність палива, яким можна топити котел, крім пеллет.

Для невеликих приміщень підійде котел, потужністю від 10 кВт і вище, залежно від необхідної кількості тепла на виході. Вони компактні, легко транспортуються і встановлюються. Якщо потрібна велика потужність, то потрібно підбирати відповідний котел, виходячи з площі опалювального приміщення.

Бункер

Від його розмірів, обсягу і розташування буде залежати кількість завантажуваних пелет і частота їх завантаження. Бункер може бути вбудованим або зовнішнім. За обсягом вони також відрізняються. Вибирати слід найбільш підходящий варіант, орієнтуючись на потреби в теплі. Наприклад, обсяг зовнішнього бункера може досягати декількох кубометрів. Цього вистачить, щоб провести одне завантаження пелет на весь опалювальний сезон. Але, обслуговування такого котла буде дорогим.

Блок керування

Даний блок являє собою електронну схему і компоненти для настройки режимів котла. Потрібно звернути увагу на інструкцію з використання. Бажано, щоб був переклад на мову покупця. Вкрай важливо зрозуміти всі режими роботи котла і можливості управління ім.

Пальник

Вони бувають факельні і камінні. Кожна відрізняється власним ККД і призначенням, що обов’язково потрібно враховувати при виборі. Але, різниця між ними не критична.

Наявність сертифіката

Якщо газовий котел сертифікований, то це може говорити про його безпеку використання. У разі виникнення поломок, завжди можна довести свою правоту. У кожній країні є свій орган сертифікації продукції. Якщо такого сертифіката немає, то котел коштує, як правило, дешевше, ніж ринкові аналоги.