Скандинавський інтер’єр нескладно виділити з величезної кількості напрямків. Головна його відмінність – простота форм і м’якість кольорів.

Маленькі вітальні

Скандинавія – країна з холодними вітрами. Саме тому домашній декор північних народів простий і одночасно вишуканий. Перевага кольору, які використовуються в оформленні вітальні – світлі, пастельні. Форми – прямі, незграбні, мінімалізм вітається. Вітальні в світлих відтінків створюють легкість і затишок, якого не вистачає в невеликих вітальнях, а якщо додати до загального інтер’єру світлі, майже прозорі штори або фіранки, то сонце буде заглядати у вікна практично цілий день.

Вибір кольору

З давніх-давен в скандинавському інтер’єрі переважав білий колір, колір снігу і безкрайніх північних полів. Однак останнім часом його став замінювати іншою, теж нейтральний – сірий. Обидва цих кольори знайшли компроміс і відмінно співіснують в одному просторі. Якщо ви не любитель сірого кольору, не потрібно вводити його повсюдно. Досить пофарбувати одну з фонових стін світло-сірим або димчастим кольором, додати в інтер’єр кілька акцентів у вигляді ваз, рамок для фото або кухлів, і інтер’єр в скандинавському стилі практично готовий. Простота і м’якість квітів, оформлених у вашій вітальні, напевно не залишать байдужими гостей і сусідів, яких обов’язково прийнято кликати на чай.

Акценти

Скандинавський стиль оформлення вітальні не сприймає величезної кількості яскравих кольорів і предметів декору. Досить зупинитися на декількох яскравих акцентах, які привнесуть в інтер’єр жвавість, гру світла і фарб. Переважно робити акцент на геометричні візерунки. Пограйте з абстракцією. Купіть кілька картин і повісьте в вітальні над диваном. Киньте на диван кілька яскравих подушок, живописно розкладіть на ньому плед. Не забудьте оформити крісло.

Протягом останніх п’яти років серед дизайну інтер’єрів намічається цікава тенденція – змішання стилів. Скандинавський стриманий стиль відмінно поєднується з модерном, сучасним і зухвалим. Дизайнери і художники не проти. Введення елементів, взаємно доповнюють або замінюють один одного завжди привносять в інтер’єр частку зухвалості, оточуючи господарів квартири особливою атмосферою і затишком, властивим тільки цій квартирі. Перед початком ремонту погортайте архітектурні журнали, визначитеся з видом вашої вітальні і сміливо починайте ремонт.