Останнім часом все більша кількість людей при оформленні інтер’єру свого будинку або квартири віддають свою перевагу темним міжкімнатним дверям.

При цьому не всі замислюються про те, як вони будуть поєднуватися з іншими наявними предметами інтер’єру. З цієї причини темні дверні полотна часом створюють дисонанс в обробляти приміщення.

Щоб цього не сталося необхідно пам’ятати головне правило – темні двері вимагають додаткового компаньйона в подібній кольоровій гамі або ж слід грамотно зіграти на контрасті.

Варіанти поєднання темних дверей з навколишнім простором

Якщо ви зможете вибрати відповідний відтінок дверей, то це дасть вам можливість додати інтер’єру більшої ефектності і підкреслити стильність приміщення. В іншому випадку можна все зіпсувати.

Можливі варіанти комбінування:

1. “Тон в тон”. При такому підході всі предмети меблювання, що розміщуються в кімнаті, повинні дублювати колір встановленої міжкімнатних дверей. Загальна ж кількість квітів, використовуваних в оформленні, має бути не більше двох – трьох.

2. Колірна градація. В даному випадку двері і обстановка кімнати повинні відноситься до однієї групи кольорів, але при цьому вони можуть мати невеликі розбіжності у відтінках. Головне, досягти м’якого перетікання однієї гами в іншу.

3. Ахроматичності контрастність. Такий прийом має на увазі акцентування уваги саме на дверному полотні. З іншими ж елементами в кімнаті вона повинна бути пов’язана незначно, але при цьому гармонійно.

4. Нестандартний підхід. Виняток із правил існує завжди. Тут особлива увага приділяється індивідуальним інтер’єрних особливостей, які будуть дійсно виправдані в даному випадку.

При використанні в оформленні дизайну інтер’єру темні міжкімнатні двері можна пов’язати її з конкретним елементом.

Основні варіанти груповання:

1. З лиштвами. Можливий варіант поєднання темного дверного полотна зі світлими лиштвами.

2. Із стінами. В даному випадку стіни оформляються в світлій світловий гамі і доповнюються декоративними темними вставками під колір двері.

3. З підлогою. Єдиний ансамбль за колірною угрупованню складають підлогове покриття (найчастіше це ламінат або паркет) і двері.

4. З меблями. Вдалим рішенням буде використання меблів, яка має текстуру і колірну гамму схожу зі встановленою дверима.

5. З вікнами. Як варіант, встановлюються темні дерев’яні вікна або ж ламіновані в тон пластикові конструкції. Особливо ефектний цей прийом при розташуванні дверей вікна один навпроти одного.

6. З декором. Темне полотно двері пов’язують з окремими декоративними елементами – картинами, статуетками, текстилем, шторами і т. п.

Слідуючи цим нехитрим радам ви зможете створити в своєму житлі дійсно гармонійний інтер’єр, і уникнете долі тих, хто став володарем похмурого і незатишного оточення.