Найкращі інструменти для прочистки каналізації – сантехнічні троси та прочисні машини

Засори каналізації у квартирах та приватних будинках, часте явище, що створює безліч проблем від затоплення сусідів до незручностей. Для прочистки каналізації застосовуються різні засоби, інструменти та обладнання, куди входять:

 1. Спеціальні хімічні засоби (бувають лужні та кислотні, призначені для видалення жирових засорів та мінеральних відкладень. До них можна віднести: «Крот», «Шуманіт», «Tiret». Перед застосуванням добре вивчіть інструкцію, де застосовуються і за яких умов);
 2. Вантуз – можна використовувати при усуненні засорів та пробок біля зливного отвору;
 3. Трос сантехнічний – якщо вище наведені методи марні, цей варіант ефективніший для труб діаметром 50 мм. Звертайте увагу на діаметр троса, жорсткість та його довжину (також є ручка та які насадки);
 4. Прочисна машина з електродвигуном – добре справляється із сильними засміченнями, застосовується для труб 50 -110 мм та вище.

Топ інструментів для прочищення каналізаційних труб

Сантехнічний трос — застосовується для усунення засорів у каналізаційних трубах, являє собою металевий дріт, згорнутий у пружину. За допомогою даного пристрою можна усунути в каналізаційній системі засмічення з волосся і мінеральних відкладень, пробити пробку. Детальніше про те, як робиться срочная чистка канализационной трубы – за посиланням.

Товщина троса в середньому йде 6-10 мм, довжина 5-10 метрів, здебільшого цього достатньо, щоб усунути засмічення. Для сильних забруднень, де з’являються незначні корені рослин, які намотують різні серветки та туалетний папір, більш ефективно використовувати прочищувальну машину.

Якщо дуже тривалий час використовувати каналізаційні системи, то в результаті відбуваються не дуже приємні ситуації, причиною яких є закупорка труб. Відкладення жиру, різноманітних частинок бруду, кидання відходів побуту в прилади сантехніки – це веде до того, що треба займатися чищенням труб. Без спеціальних пристроїв та інструменту в цьому випадку не впорається. Якщо виберете обладнання для прочищення засоров правильно, то зможете швидко усунути пробку, що утворилася. Адже закупорка труб ще нікому не приносила радості.

Принцип роботи цих інструментів можна розглянути за прикладом того, як працює сантехнічний бур:

 • На дріт із металу необхідно надіти спеціальний наконечник.
 • Далі необхідно рухати трос рухами, що крутяться, в трубу.
 • Коли трос натикається на засмічення, необхідно його пробити. І тому він або проштовхується вперед, або ж витягуються забруднення назовні.

Незважаючи на те, що металевий трос є нехитрим пристроєм, але якщо у Вас немає особливої підготовки та практики, то можете не засмучуватися, якщо з першого разу у Вас не вийде прочистити забруднення з його використанням.

Електричний інструмент для чищення труб має трохи інший принцип роботи. Подібне обладнання має спеціальний механізм, який рухає кінець троса і просуває його в отвір труби. Використовувати електричне обладнання для чищення труб набагато простіше, ніж механічне. Єдиний мінус даних пристроїв – їхня висока ціна.

У більшості варіантів використовують для чищення каналізаційних труб такі інструменти:

 • простий вантуз;
 • обладнання, що подає рідину під високим тиском;
 • пристрої електричного типу;
 • продувні апарати;
 • троси, що виготовлені з металу.

Незалежно від того, який інструмент Ви оберете, у будь-якому випадку перед застосуванням необхідно вивчити принцип його дії.