На сьогоднішній день електричні котли дуже популярні серед людей, у яких не проведене газове опалення. Незважаючи на це, вони мають багато переваг, а саме зручність монтажу, надійність та практичність. Електричний котел має нижчу вартість, ніж газовий, до того ж налаштовувати його та проводити монтаж набагато простіше.

Щоб встановити електричний котел, не потрібне спеціальне приміщення, димар, вентиляція та інші пристрої, які потрібні для повноцінної роботи, в цьому і є основні переваги електрокотла.

Робота електричного котла

Устаткування складається з теплообмінника, контролюючого та нагрівального блоку, які вбудовують у теплоносій. За допомогою блоку контролю можна самостійно налаштувати потрібну температуру. Електричні котли мають високий коефіцієнт корисної дії, якщо порівнювати це обладнання з іншими схожими нагрівальними приладами. Під час роботи котла, електроенергія перетворюється на теплову, тому щоб запустити обладнання, знадобиться якісна проводка та електромережа.

До речі, на сайті компанії Teplosfera ви можете замовити монтаж елетричного котла.

Потужність котла

Потужність обладнання потрібно вибирати за формулою, на 10 квадратних метрів знадобиться 1 кВт. Потужність також може впливати на якість теплоізоляції дверей і вікон. Тому, щоб підібрати котел за вищезгаданою формулою, будинок, стеля, вікна та все інше, має бути якісно утеплено та ізольовано. Якщо у вас є якісь нюанси, наприклад, старі вікна або двері, що пропускають холод, до потрібної потужності необхідно додавати 30%.

Функціонал котла

Розділити це обладнання можна на два типи нагрівання, тому вони бувають двоконтурними та одноконтурними. Одноконтурний котел здатний опалити лише одне приміщення, а двоконтурний опалює воду та приміщення. У свою чергу, двоконтурний котел можна поділити на накопичувальний та проточний. У накопичувальному обладнанні вода перебуватиме у спеціальному резервуарі у нагрітому вигляді. Якщо розглядати проточний котел, щоб відбувалося нагрівання води, потужність обладнання має бути великою.

Переваги електрокотла

До основних переваг електричного казана можна віднести те, що під час роботи він витрачає трохи енергії, при цьому обладнання працює ефективно. Вартість у нього невисока, якщо порівнювати з іншими аналогами. Працює казан практично безшумно, тому встановити його можна навіть на кухні. Спеціальне щорічне обслуговування обладнання не потрібне, тому його досить просто встановити та включити для роботи.