При наявності в будинку або квартирі вільного приміщення його варто відвести під домашній кінотеатр. Наявність великого простору для цього не потрібна.

Все, що необхідно – правильно організувати лаундж-зону і підібрати оптимальну техніку, зокрема, проєктор або плазмовий телевізор з акустичною системою. В рамках даної статті ми розглянемо, як правильно оформити таку кімнату, які аспекти варто враховувати.

Перелік необхідних елементів для домашнього кінотеатру

Сформувати повноцінний домашній кінотеатр без наступних модулів не вийде:

  1. проєктор або телевізор з великою діагоналлю;
  2. екран під проєктор, якщо він виступає в якості основного робочого модуля;
  3. акустична система і комплектуючі до неї (сполучні кабелі);
  4. зручні дивани і крісла, що розташовуються навпроти екрану;
  5. штори або спеціальні світлофільтри, що накладаються на вікна
  6. звукоотражающие матеріали, використовувані для обшивки стін.

Рекомендації щодо вибору приміщення

Для облаштування домашнього кінотеатру на початковому етапі потрібно підібрати оптимальне приміщення. Бажано його планувати ще на етапі ремонту, оскільки особливістю такого залу вважається відсутність в ньому вікон. Але якщо даний момент вже вирішити не вийде, то потрібно правильно оформити наявне приміщення. Вікна в ньому в обов’язковому порядку закриваються спеціальними светопоглащающімі матеріалами. На них також можна наносити спеціальні фільтри.

Після вибору оптимального приміщення потрібно переходити до дизайн-проєкту. У ньому враховується найкраще розташування екрану і проєктора, акустики, продумується вентиляційна і інженерна розводка. Один з принципових моментів – в приміщенні не повинно бути в принципі резонують поверхонь. Тому стіни в такому залі завжди обшиваються звукопоглинаючим матеріалами. Доцільно довірити процес установки таких блоків профільним фахівцям. При відсутності можливості звернутися до майстрів можна купити модульний варіант. Це спеціальна акустична оболонка, яка виконує ту ж функцію, що і стандартний звукоізоляційний матеріал, але за ціною вона обійдеться на порядок дешевше.