Незважаючи на зростаючу популярність пластикових вікон, багато мешканців старих квартир не поспішають ними обзаводитися, вважаючи за краще користуватися старими дерев’яними вікнами. І вони по-своєму праві. Так, взимку трохи дме в щілини, після пориву вітру утворилася тріщина в склі, але навряд чи це привід для заміни всього вікна, тим більше, що згадані проблеми неважко усунути без сторонньої допомоги.

Основні технології ремонту дерев’яних вікон прості і доступні кожному. Далі ми поговоримо про ремонт дерев’яних вікон докладніше.

Одна з серйозних проблем дерев’яних вікон, це поддуваніе – наслідок порушення герметичності вікна, яке виникає між склом і рамою, а також між коробкою і рамою вікна. У першому випадку може знадобитися силіконовий герметик. З його допомогою наявні тріщини будуть заповнені. Після виконання операції потрібно дати герметику засохнути і ножем видалити надлишки. Існує і більш дешевий спосіб – ремонт дерев’яних вікон за допомогою парафіну. Правда, для цього ще знадобиться і шприц. Однак парафіновий ущільнювач навряд чи переживе літню спеку і восени все доведеться робити заново.

Для усунення щілин між коробкою і віконною рамою буде потрібно спеціальний ущільнювач, який повинен бути герметичним і, при цьому, не перешкоджати закривання вікна. У продажу, як правило, зустрічаються самоклеючі ущільнювачі. Щоб вони міцно трималися, необхідно спочатку обробити і очистити від бруду поверхню, на яку вони будуть приклеєні, за допомогою наждачного паперу і розчинника. Для більшої міцності ущільнювач можна зафіксувати за допомогою маленьких цвяшків або будівельним степлером.

Згодом віконні петлі розхитуються і відвисає, від чого можуть виникнути проблеми з відкриванням. Щоб петлі повернути в своє початкове положення, потрібно старі шурупи або цвяхи замінити на нові, які повинні бути трохи довше. Якщо в петлях утворився люфт, то краще повністю поміняти їх на нові.

Вікно може заїдати при відкриванні, якщо воно злегка деформоване. Місце заїдання визначити просто – там, звичайно, стерта фарба. Збільшити зазор в цьому випадку можна за допомогою наждачного паперу і рубанка.

Реставрацію дерев’яного вікна завжди завершує фарбування. Підготовка поверхні для неї буде полягати у видаленні всіх нерівностей за допомогою наждачного паперу і шпаклівки по дереву. Вирівнювання висохлої шпаклівки і видалення злущується фарби також проводиться за допомогою наждачного паперу, після чого видаляється пил і бруд, і розчинником обезжиривается поверхню. Щоб не забруднити скло фарбою, слід по периметру заклеїти його малярським скотчем.

Як бачите, ремонт дерев’яних вікон своїми руками не становить серйозних складнощів для домашнього майстра.