снігозатримувач

Щоб під час весняної відлиги з покрівлі раптово не зійшла небезпечна лавина, завчасно виберіть снігозатримувач. Ось три головних параметри, які треба взяти до уваги перед замовленням захисної конструкції.

  1. Тип снігозатримувача

Найуніверсальніші — трубчасті та ґратчасті. Це так звані снігорізи, які не утримають весь сніговий шар на покрівлі, але дають змогу опадам сходити «порціями». Трубчасті снігозатримувачі складаються з двох труб із круглим або овальним перетином, які паралельно закріплюються на кронштейни по всьому периметру покрівлі будівлі. Особливої уваги надають зонам над входами й мансардними вікнами. Сніг проходить між трубами маленькими порціями, завдяки чому можна уникнути безконтрольного сходження «лавин». Трубчасті снігозатримувачі вважають найміцнішими — такі моделі витримують навіть велику кількість важкого замерзлого снігу. Ґратчасті моделі встановлюють на дах на кронштейни на кшталт огорожі. Вони не тільки затримують сніг, але й виконують декоративну функцію.

Ще один варіант — затримувачі-планки або кутові затримувачі. Це доступні моделі, ідеальні для встановлення на покрівлі з металочерепиці або металопрофілю. Для таких покрівель також можна використовувати затримувачі у формі підкови — подібні елементи встановлюють у шаховому порядку (3 штуки на 1 метр площі). Покрівлі з бітумної черепиці зазвичай обходяться без снігозатримувачів, але для захисту водостоків рекомендовано використання спеціальних затримувачів-трикутників із подовженими гранями.

  1. Матеріал снігозатримувача

Найчастіше використовують мідні, алюмінієві та сталеві конструкції. Мідні оптимальні для оздоблення мідних покрівель — сталь або алюміній викликають гальванічний ефект. Вдале рішення — недорогі й дуже міцні конструкції з гарячеоцинкованої сталі. Їх традиційно фарбують у колір, що збігається з тоном покрівлі. Кутові затримувачі виготовляють із листової сталі з полімерним покриттям — широку палітру відтінків гарантовано. Покрівлі з полікарбонату можна оздобити доступними полікарбонатними затримувачами.

  1. Кількість опадів у регіоні

Якщо для регіону характерні коливання температур і регулярне самоочищення покрівлі від снігу у вигляді талої води, підійдуть бар’єрні конструкції, які затримуватимуть сніг без часткового сходження. Якщо сніговий шар лежить довго, треба віддати перевагу снігорізам.

Також варто взяти до уваги кут нахилу. Так, снігозатримувачі рекомендують монтувати на всі скати з ухилом 20–50 градусів. Якщо ухил менше 20 градусів, сніг залишиться на покрівлі до потепління. Якщо ж він перевищує 50 градусів — сніг узагалі не буде затримуватися на даху.