Постійне підвищення цін на енергоносії, збільшення з кожним роком сум рахунків за комунальні послуги вимагає нових, більш економічних рішень для роботи інженерних систем. І в першу чергу, опалення.

Є багато варіантів зменшити споживання енергоносіїв: провести утеплення будинку, замінити старі вікна, встановити конденсаційний котел або тепловий насос і багато інших. Один з найбільш ефективних – установка на радіатори термостатичних клапанів і термоголовок. Великий вибір опалювальних приладів та комплектуючих – на сайті https://konvektor.com.ua/komplektatsiya-dlya-konvektorov/reshetki/.

Термоголовка в парі з термостатичним клапаном (радіаторний терморегулятор) – пристрій для регулювання подачі теплоносія на опалювальний прилад в залежності від температури в приміщенні. Робота радіаторного регулятора виглядає наступним чином. При попаданні всередину кімнати сонячних променів, скупченні людей, роботі декількох електроприладів температура в приміщенні підвищується.

Сильфон, що знаходиться всередині термоголовки, розширюється і пересуває шток, в сторону закриття клапана. При цьому клапан закривається, зменшується подача теплоносія і, відповідно, знижується час роботи котла.

При зниженні температури сильфон стискується, клапан відкривається, збільшується подача теплоносія, і температура підтримується на встановленому рівні. Середньорічна економія теплової енергії при використанні радіаторних терморегуляторів може досягати 20% і більше.

Які моменти слід врахувати при установці радіаторних термостатичних регуляторів?

Правильний вибір радіаторів

Радіаторний терморегулятор спрацьовує не так швидко, як хотілося б. Тривалість спрацьовування може коливатися від 15 до 25 хв. Тому, для більш швидкого зниження тепловіддачі переважно ставити радіатори з максимально низькою інерційністю: алюмінієві, біметалеві, сталеві. Установка інертних чавунних радіаторів при досить великій зоні пропорційності радіаторного терморегулятора може значно зменшити економію.

Правильна установка термоголовки

В інструкції кожного виробника термоголовок детально описано, як правильно встановити термоголовку. На жаль, не всі монтажники читають інструкції. Термоголовка повинна встановлюватися горизонтально, в доступному місці, не бути закритою шторою або меблями.

Загалом, бути здатною до швидкої реакції на зміну температури в приміщенні і не піддаватися тепловій дії від труб опалення і т. П. Для особливих випадків існують термоголовки з виносним датчиком і / або регулятором.
вибір виробника

Термоголовка і термостатичний клапан досить точне обладнання, яке потребує відповідального підходу від виробників. Таких досить багато: DANFOSS, HERZ, RBM, GIACOMINI, HONEYWELL та інші.

Чого не варто робити, так це купувати радіаторний терморегулятор невідомого виробника де-небудь на ринку. Швидше за все, він буде дешевший, китайський, твердотільний. І навряд чи буде нормально працювати.

Особливу увагу слід звернути на поки ще нові і не дуже дешеві, електронні термоголовки (електронні радіаторні термостати). Прикладом може служити LIVING ECO з асортименту DANFOSS. Висока швидкість реакції на зміну температури, можливість попередньої установки температур на різні періоди доби, функція “відкрите вікно”, програма довготривалого відсутності господаря. За заявами виробника, така термоголовка може заощадити до 40% коштів на опалення.