Популярність кварцових стільниць б’є всі рекорди. Якщо докладніше ознайомитися з даним матеріалом, то стає зрозуміло, з чим пов’язаний такий високий попит. Пропонуємо розглянути головні достоїнства матеріалу.

Переваги кварцових стільниць для кухні

Головним плюсом виробів є оригінальний дизайн. Не важливо, яку текстуру (гладку, рифлену, деревну), колір і малюнок ви хотіли б отримати. Облаштовуючи робочу зону для своєї кухні, ви точно знайдете потрібний варіант.

Кварц може імітувати камінь, дерево, бетон, вапняк. Доступні як глянцеві, так і матові поверхні, а також вироби з вкрапленням скла або металевих пластівців. Завдяки цьому ви без проблем зможете вписати стільницю в будь-який інтер’єр, будь то кухня-їдальня з барною стійкою або ванна.

Також варто виділити інші переваги, які мають будь-які стільниці з каменю:

  1. Міцність. В процесі обробки кварцит стає більш міцним, ніж багато натуральні камені.
  2. Простота монтажу. На відміну від аналогів з натурального каменю, які необхідно запечатувати після установки, кварцове виріб не потрібно додатково обробляти перед експлуатацією.
  3. Гігієнічність. Така робоча зоні не буде боятися барвників, завдяки непористій структурі бактерії і грибки не можуть жити на поверхні.
  4. Простота догляду. Досить просто протерти поверхню вологою ганчіркою, і вона буде чистою, без розлучень і плям.
  5. Зносостійкість. Стільниця з кварцу не боїться відколів, подряпин, перепадів температур, ви навіть можете не використовувати дошку для овочів, а різати їх прямо на поверхні, і навіть через роки виріб не втратить свій зовнішній вигляд.
  6. Довговічність. Виробник гарантує, що мінімальний термін служби складає 10 років, але при акуратному використанні стільниця прослужить в кілька разів довше.
  7. Безпека. Кварц, на відміну від граніту, не має радіаційного фону, не виділяє в повітря токсинів, тому така робоча зона повністю екологічна і безпечна для здоров’я. До складу входить поліефірна смола (хімічно повністю інертна) і дрібна пудра кварцу.
  8. Надійність. Навіть якщо ви поставите каструлю або сковорідку прямо з плити, поверхня ніяк не постраждає. Ви можете впустити на неї важкий або гострий предмет, і також ніяких негативних наслідків не буде.

До мінусів кварцових стільниць можна віднести не бюджетну вартість і боязнь ультрафіолетового випромінювання – при тривалому потраплянні прямих променів сонця колір вироби може трохи змінитися.

Як можна помітити, переваги таких робочих зон істотно перевершують їх незначні мінуси. Тим більше що обидва недоліки легко можна усунути. Якщо врахувати, що довговічність і зносостійкість кварцової поверхні істотно перевершує навіть натуральні матеріали, то вартість вже не здається високою. А від вигорання поверхню захистять жалюзі або штори або грамотне розташування гарнітура щодо вікна.