Дерево завжди активно використовувалося в будівництві приватних будинків і дач, а в останні роки набуває все більшої популярності. Це й не дивно – дерево екологічно, воно дихає, повертає до природних витоків. Щоб такий будинок довгі роки радував погляд своїм зовнішнім виглядом і з часом перетворився на справжню садибу з історією, за дерев’яними стінами потрібен правильний догляд.

Йтиметься про покриття стін

Отже, як вибрати фасадну фарбу для дерев’яного будинку?

Крім естетичних завдань, фасадна фарба ceresit ct44 дозволяє вирішити проблему захисту деревини від впливу зовнішніх агресивних чинників: вологи, УФ-променів, цвілі, грибка, комах. Правильно підібране покриття підкреслює красиву структуру і продовжує термін служби виробів з дерева.

Для фарбування дерев’яних поверхонь використовують 3 види лакофарбових матеріалів:

  1. водно-дисперсійні фарби,
  2. непрозорі емалі,
  3. прозорі фарби і лаки.
  • Водно-дисперсійні – найчистіші лакофарбові матеріали на сьогоднішній день, так як в якості розчинника в них використовується вода. Такі фарби підходять для будь-яких поверхонь, швидко сохнуть, мають відмінне зчеплення з деревом, бетоном, штукатуркою.
  • Серед водно-дисперсійних фарб виділяють матеріали на основі ПВА, а також акрилові і бутадієн-стирольні дисперсії.
  • Фарби на основі полівінілацетату – найдорожчі, мають хороше зчеплення з поверхнею і швидко висихають. Єдиний, але вагомий мінус – відсутність водостійкості. Тому частіше такі покриття використовують для внутрішніх робіт.
  • Бутадієн-стирольні фарби володіють водостійкістю, але легко вицвітають під впливом атмосферних явищ.
  • Акрилові фарби вважаються оптимальним варіантом для зовнішньої обробки дерев’яних будинків. Вони водостійкі, відмінно лягають на поверхню, не вицвітають. Таке покриття створює еластичну плівку, яка дозволяє дереву «дихати» і не затримує вологу, а значить, перешкоджає гниттю. Акрилові фарби підлаштовуються під деформації деревини, що важливо для дерев’яного будинку. Це досить дорогий, але і самий довговічний матеріал для фарбування.
  • Непрозорі емалі на органічних розчинниках раніше користувалися популярністю, але з поширенням фарб на водній основі відійшли на другий план. У таких фасадних покриттів два важливих недоліку – вони мають високу токсичність і низькою пожежонебезпекою.

Цей матеріал не тільки не знижує, а навіть підсилює возгораемость деревини, тому викликає побоювання у покупців.

У порівнянні з водно-дисперсійними фарбами, емалі менш довговічні: плівка покриття утворюється тільки на поверхні, не проникаючи всередину деревини. Несприятливі кліматичні чинники викликають розтріскування плівки, і з часом вона може обсипатися.

Багато сучасних емалей позбавлені перерахованих недоліків, але все ж використовувати їх краще для інших типів поверхонь, що не дерев’яних.
Прозорі лаки, як правило, застосовуються для обробки будинків, побудованих з дорогого матеріалу (оциліндрованої колоди, клеєний брус), коли потрібно підкреслити малюнок деревини, надати йому особливу елегантність за допомогою тонування.

Перевага прозорих фасадних фарб – в їх високій паропроникності і швидкому висиханні. Сучасні покриття оберігають дерево від впливу сонця завдяки ультрафіолетовим фільтрам. Пофарбований таким матеріалом фасад захищений від передчасного старіння. Наступна обробка може знадобитися тільки через 10 років, при цьому навіть не доведеться видаляти попередній шар покриття.