Акуратно виконані укоси служать прекрасним оформленням пластикового вікна. Вони додадуть вікна закінчений вигляд, тому так важливо підійти до процесу з технічного боку. Перед початком потрібно вивчити матеріали щодо виконання такої роботи.

Перш за все – що ж таке укоси пластикового вікна? Процес монтажу пластикових вікон вважається технічно не закінченим, поки не завершена робота з внутрішнього оздоблення пластикового вікна. Укоси – це не тільки декоративне вирішення, але також захист від зовнішніх впливів на монтажну піну, можливість збільшити теплоізоляцію і зменшити тепловтрати.

Першою ознакою погано зроблених укосів є цвіль, сильні протяги в квартирі і конденсат на склопакеті.

Які бувають види укосів?

  1. штукатурка
  2. обробка гіпсокартоном (гипроком)
  3. обробка пластиком (пластикові або сендвіч панелі)

Штукатурка укосів пластикового вікна

Не так давно цей метод був найпопулярнішим для будинків із стінами з цегли або моноліту. Для обробки в дерев’яних будинках такий спосіб вже не підійде. Для пошкоджених морозом вікон використовують морозостійку теплоизолирующую штукатурку, яка може захистити укоси через замерзання.

Однак такий метод має більше недоліків, ніж переваг. Він трудомісткий в роботі й тривалий за часом процес, який затягується до двох тижнів. Матеріали дорогі, а через велику витрату штукатурної суміші їх знадобитися багато. Можуть з’являтися тріщини через різних властивостей пластика і штукатурки, а також запотівання вікон.

Обробка укосів пластикового вікна гіпсокартоном відрізняється своєю дешевизною. Придбати усі необхідні будівельні матеріали можна тут.
Кріпити гіпсокартон до отворів можна на металевий профіль, клейовими сумішами або за допомогою монтажної піни.

З металевим профілем технологія проста, а конструкція – вельми міцна. Другий варіант використовують новачки в обробці укосів, а піна використовується, коли ні до чого кріпити профіль або поверхня не дозволяє використовувати клейову суміш.

Цей варіант дуже економічний, адже можна зробити віконні укоси з гіпсокартону, що залишився після ремонту. Вони будуть довго служити, а крім того у них досить естетичний зовнішній вигляд і гарні термоізоляційні властивості.

Але тверезо дивлячись на ситуацію, гіпсокартон не дружить з вологістю, тому цей метод не завжди підійде. Протягом часу потрібно буде шпаклювати і фарбувати через що з’являються тріщин.

Обробка укосів пластикового вікна пластиковими панелями – це досить поширений метод.

За допомогою пластику виходить ідеально гладка поверхня, що не вимагає додаткового декорування. Крім цього вибір кольорової гами на сьогоднішній день досить широкий.

Догляд простий: можна просто протирати пластик вологою ганчіркою від пилу. Внутрішні укоси пластикового вікна прості в установці і не вимагають додаткових утеплений. Однак під впливом надмірно вологого повітря укоси можуть расслоиться через якийсь час.