Виробники пропонують величезну кількість дверей, багато хто з них відрізняються зайвими функціями, які впливають на ціну. Список основних параметрів, який дозволить вибрати оптимальний варіант:

Морозостійкість

Особливо важливо захистити будинок від холоду, навіть якщо ви не плануєте жити в ньому взимку. На відміну від квартирних, вуличні двері повинні захищати житловий простір від вологи і сонця, працювати теплообмінником. При цьому різниця температур призводить до появи конденсату, запітніння двері з одного боку і промерзання з іншого. Для заміського будинку потрібен рубіж, що не промерзає за рахунок прошарків і вставок з матеріалів низької теплопровідності.

Захист від злому

Головна функція вхідних дверей – забезпечення безпеки. При виборі варто орієнтуватися на ГОСТ Р 51242-98 «Конструкції, захисні механічні та електромеханічні для дверних і віконних прорізів». Відповідно до нього двері підрозділяють на чотири класи захисту. Останній – максимальний – рідко виправданий. Це двері для комерційних об’єктів, за якими можна витримати справжню облогу, поки не приїде озброєна поліція. Клас I – вироби, які відкриваються механічними інструментами, II – ламаються при використанні електроінструментів, а з III класом навіть кваліфікований зломщик впорається з труднощами.

Більше – краще?

Двері IV класу дуже важкі і коштують дорого. Деякі власники будинків вважають, що краще переплатити за максимальний захист, але в цьому немає сенсу. Такі двері не передбачена для установки в тонкостінні будинку. Тобто в разі злому її простіше витягнути разом зі стіною. У більшості випадків немає необхідності навіть в двері третього класу і краще зупинитися на другому. До заміських будинків прийнято підключати сигналізацію з автоматичним викликом охорони, яка забезпечить безпеку.

Два замки

При виборі замикаючого механізму орієнтуйтеся на стандартні монтажні розміри. Це дозволить міняти замок в разі потреби без заміни дверей. Існує негласне правило, однакове для квартирних та будинкових дверей, – установка двох замків. Один з них – циліндровий – використовують для щоденного закриття дверей, другий – сейфовий (або сувальдний) – на випадок тривалої відсутності господарів. Зробіть про запас не тільки комплекти ключів, а й личинки замків. Вибирайте двері до встановлених на замках пружними шторками. Вони автоматично спрацьовують при введенні ключа, а в решту часу захищають внутрішні механізми від морозу і пилу.

Зовнішнє покриття

Враховуйте, що вхідні двері в будинку буде піддаватися зовнішнім природних впливів. Металеві двері не боїться вологи, але її поверхня може вицвісти або зіпсуватися від вогкості або морозу, а внутрішні механізми – заіржавіти. Хорошим вибором стануть покриття з влагоустойчивой фарби: молотковій, поліефірної порошковою або акрилової.

Коридор і тамбур

Біля вхідних дверей розміщують «брудну» зону, в якій мешканці будуть залишати вуличну одяг і взуття. Бажано невеликий передпокій зробити досить освітленій, щоб зберігати комфортний візуальний перехід з дому на вулицю. Якщо в котеджному селищі добре продумана охорона, а приміщення оснащене сигналізацією, можна встановити двері зі скляними вставками. До того ж основний захисний рубіж заміського житла – паркан. Дерев’яні двері рідко придатні для установки на кордоні з вулицею: вони можуть набухати і швидко руйнуватися від перепадів температури і вологості. Вибирайте металеві та металопластикові вироби.