Для когось вибір дизайнера – це щось на кшталт вибору лікаря. Адже перед тим, як отримати готовий дизайн інтер’єру, ви проведете чимало часу разом. Спеціаліст дізнається про вас дуже багато фактів, в тому числі і дуже особисту інформацію. Тому дизайнер – це не просто професіонал. Це людина, з якою має бути легко, комфортно і приємно.

Шукати дизайнера потрібно за кілька місяців до ремонту

Проект здійснюється протягом тижнів і місяців. Чим раніше фахівець проведе обмір, тим краще буде результат. Тому в термін потрібно закласти як мінімум кілька місяців на втілення ідей в дизайн-проект. Не варто починати пошуки тоді, коли бригада будівельників рве, метає і хоче приступати до обробки. Це потрібно робити навіть не за кілька тижнів, але за кілька місяців до проведення ремонту. Для цього радимо відвідати платформу hallway, яка створення для пошуку архітекторів і дизайнерів.

Визначтеся з витратами

Головне питання – наскільки це дорого? До бюджету на ремонт може входити все, що завгодно: робота будівельників, вартість оздоблювальних робіт, меблів, текстиль, техніка, аксесуари. Чим дорожче передбачуваний ремонт, тим більше буде коштувати робота дизайнера.

На проект варто закласти 10% від вартості всіх ремонтних робіт (в інтернеті жартують, що це десятина, яку варто заплатити дизайнеру). Правило тут таке: чим бюджет більше, тим менший відсоток потрібно витрачати на послуги фахівця. Для двокімнатної квартири це може бути 10%, а для великого будинку в кілька сотень квадратів – 5%.

Виберіть стилістику

Перед тим, як почати працювати з фахівцем, варто визначитися зі стилістикою вашого ремонту. Може бути, вам до душі класика або ви закохані в мінімалізм – варто «підкріпити» свої відчуття фотографіями вподобаних вами інтер’єрів. Для цього радимо подивитися на готові проекти в галереї вже зараз. Дизайнер точно вас зрозуміє.

Підшукайте дизайнера з певною спеціалізацією

Дизайнери спеціалізуються на певному напрямі в дизайні. Іноді ви можете побачити в оголошенні, що вони універсальні. Це не зовсім правда. Можливо, вони і візьмуться за виконання будь-якого проекту, але це зовсім не означає, що будь-яка робота вийде у них відмінно.

Цікаві, оригінальні, якісні і вражаючі інтер’єри виходять саме тоді, коли дизайнери на них спеціалізуються. Відповідно, якщо ви захоплюєтеся провансом, то варто звертатися саме в те бюро, в якому більшість робіт саме в даному стилі.

Запитуйте поради у знайомих

Згідно зі статистикою, в країнах колишнього Союзу головний аргумент на користь певного працівника – це дружня порада. Гарненько розпитайте у друзів про те, хто з них працював з дизайнером, наскільки їх влаштував результат. У деяких випадках навіть варто подивитися ремонт.

Пошукайте в інтернеті

Тільки це потрібно робити правильно. За уявною простотою ховаються тонкощі і нюанси. Варто тільки вбити пошуковий запит, як у вас очі будуть розбігатися від великого обсягу інформації. Тому навіть запит потрібно формулювати правильно. Створюйте його в залежності від типу житла , стилістики.

Важливо шукати не через текст. Хороший копірайтер точно додасть пропозицією фахівців привабливу обгортку. Вас повинні цікавити саме зображення реальних робіт дизайнерів. Це головне свідчення майстерності фахівця або його відсутності. Зберігайте сподобалися вам зображення: вони стануть в нагоді вам при створенні дизайну власного житла.

Витратьте час на вибір дизайнера. Не поспішайте, придивляйтеся до його робіт, стилістиці і напрямку. І будьте готові повністю розкритися. Адже інтер’єр вашого житла – це відображення вашої душі.