У правилах ІІХФ і НХЛ розміри хокейного майданчика розрізняються.

За правилами ІІХФ, майданчик повинен мати максимальний розмір 61 * 30 метрів, і мінімальний допустимий розмір 56 * 26 метрів; в офіційних змаганнях під егідою Міжнародної федерації хокею допускається розміри 61-60 м в довжину і 30-29 м в ширину.

Правила НХЛ наказують розмір майданчика в 200х85 футів, тобто 60,96 х 25,90 метрів, тобто майданчика в НХЛ вже на 4 метри. Придбати все, необхідня для облаштування хокейних майданчиків, можна на сайті http://вивана.рф/produktsiya/khokkejnye-korobki.

Вважається, що менші розміри сприяють силовій боротьбі, кидкам по воротах, грі у бортів, в той час як широкий майданчик дає більше простору для комбінаційної гри.

Кути майданчики повинні бути заокруглені дугою кола радіусом від 7 м до 8,5 м по правилам ІІХФ і 28 футів (8,53 м) в НХЛ.

У краях майданчика розташовані хокейні ворота. Ширина воріт – 1,83 метра, висота – 1,22 метра (6х4 фута).

Поверхня льоду гладка, що дозволяє ковзати шайбі без труднощів.

Висота бортів, що оточують майданчик по периметру, над рівнем льоду становить 117-122 сантиметрів за правилами ІІХФ і 40-48 дюймів (102-122 см) за правилами НХЛ. Оптимальною висотою борту в НХЛ вважається 42 дюйма (107см). Тому часто під час силових прийомів у лавок запасних гравців в НХЛ хокеїсти перелітають через борт, що рідко побачиш на майданчиках, облаштованих за правилами ІІХФ. Над бортами з заднього боку майданчика розташовані прозорі загороджувальні щити, зроблені з безпечного ударостійкого скла, мінімальна висота загороджувальних щитів по правилам ІІХФ за воротами 1,6 метрів, по довгих сторонах борту 0,8 метра.

На поверхні майданчика нанесені 5 ліній, 2 з них є лініями воріт, шириною 5 сантиметрів – червоного кольору, 2 лінії синього кольору, шириною 30 сантиметрів, ділять простір між лініями воріт на 3 рівні зони (зони захисту, нейтральну зону і зону атаки). По центру майданчика проведена центральна лінія (колір лінії не є принциповим). Крім ліній на поверхні також відзначені місця для вкидання шайби, воротарські зони, і зона суддів. Останнім часом на поверхню майданчика дозволено наносити логотипи спонсорів команд, або іншу обмеженого розміру рекламу.

Якщо хокейний майданчик знаходиться в критому приміщенні, для підтримки оптимальних характеристик крижаного покриття на протязі всього хокейного матчу, в перервах між періодами гри, верхній шар льодового майданчика оновлюється спеціальними заморожувати лёдоукладочнимі машинами.

Всі виходи з хокейного майданчика вмонтовані в борта, і відкриваються в бік глядацьких трибун.