На полицях магазинів багато телевізорів всіх кольорів, розмірів, дозволів. Вибір залежить від безлічі параметрів: вільного місця, розміру кімнати, відстані до екрану, цілі установки. За допомогою цієї статті ви зможете правильно вибрати недорогий, але хороший телевізор додому.

Параметри вибору телевізора

Для початку треба уявити, де буде стояти або висіти апарат, наприклад телевизоры с 4k разрешением. Необхідно виміряти розмір вільного місця, заздалегідь обмеживши довжину і ширину ТВ.

Тип матриці

В даний час використовується 3 типи технологій екрану:

 1. LED;
 2. OLED;
 3. QLED.

LED технологія заснована на рідких кристалах. Мало чим відрізняється від звичайного рідкокристалічного, але має іншу підсвічування – світлодіоди замість флуоресцентних ламп. Використання світлодіодів дозволило зробити апарати тонше і, хоч їх зміст такої ж, як з ЖК-екраном, назва світлодіодів винесли в найменування продукції. Але фактично матриця залишилася колишньою.

Це найпоширеніша матриця. Два її виду відрізняються розташуванням молекул рідких кристалів:

 1. В IPS паралельні поверхні екрану і світло розсіюють в сторони, що забезпечує хороші кути огляду і перенесення кольорів. Контрастність і чорний колір страждають.
 2. VA-матриці перпендикулярні екрану і дають відмінний чорний колір. Але зменшується кут огляду – по горизонталі погано відображаються відтінки кольорів, по вертикалі – точність тіней.
  Дані технології характерні для недорогих панелей. Підходять під різний контент і відеоігри. VA-матриці забезпечують хороший перегляд фільмів в поодинці, під правильним кутом зору.
 3. Матриця QLED – різновид попередньої категорії. Деякі виробники їх виділили окремо. Відмінність від LED – сині світлодіоди для підсвічування екрану. З їх допомогою поліпшуються відтінки червоного і зеленого кольорів. Це дає більш насичену гамму кольорів. Матриці дорожче і використовуються в середньому ціновому сегменті.
 4. OLED – принципово нова технологія. Товщина екрана зменшується до кількох міліметрів. В основі – органічні світлодіоди, які не потребують додаткової підсвічуванню. Такі телевізори мають чудову колірну гамму і кардинально чорний колір. Мінус – невелика яскравість і висока ціна.

Роздільна здатність екрану

Отримати пристойне зображення допоможе високий дозвіл екрана. Потрібно виходити з його необхідності. Чим більше відстань і менше екран – тим нижче можуть бути параметри. В даний час застосовується 4 основні стандарти відеозображення для телебачення: HD, FULL HD, 4K, 8K. Висока роздільна здатність актуально тільки при відмінному сигналі. При поганому і середньому воно буде марно. Вибір дозволу зводиться до вибору проглядається контенту. Якщо висока деталізація потрібна – купуйте апарат з високою роздільною здатністю.

Діагональ

Розмір діагоналі залежить від дистанції перегляду. Лампові рекомендувалося дивитися з відстані 2,5-3 діагоналі, тому що шкідливе випромінювання не дозволяла розташовувати ближче. Сучасні апарати не так шкідливі для очей, тому обмеження йде від якості зображення і можливостей зору. Сидячи близько перед величезним екраном, замучить крутити головою туди-сюди – шия втомиться, а біля очей обмежений кут охоплення без повороту голови.

 • Оптимальна відстань – 1,2-2,5 розміру діагоналі видимого екрану. Великий екран створює ефект занурення в картинку.
 • Але чим ближче до екрану – тим помітніше огріхи зображення. Це: розмитість, пікселірованіе, спотворення, смикання.

Якщо місця достатньо – орієнтуємося на рекомендації. При нестачі місця доведеться йти на компроміс.