Утеплення будинку – важлива складова сучасного будівництва, адже теплоізоляція дозволяє не тільки скоротити витрати на системи опалення та кондиціонування, а й захищає фасад від проникнення.

Перед тим, як вибрати утеплювач будинку, адже їх різновидів існує кілька, потрібно дізнатися, якими експлуатаційними характеристиками і властивостями володіє кожен з них.

Всі види теплоізоляційних матеріалів діляться на:

  • Органічні (мінеральна і кам’яна вата, всі різновиди легкого бетону);
  • Неорганічні (поліетилен, пінопласт для утеплення фасаду, арболітовий утеплювач, піноізол, утеплювач з ДСП).

Це ті матеріали, які виробляються з переробленої деревини, відходів сільськогосподарської промисловості, пластика, цементу.

Найбільш поширені утеплювачі – це мінеральна вата і пінополістирол, їх можна придбати в інтернет-магазині будівельних матеріалів Alkiv.

Пінополістирол

Цей матеріал зарекомендував себе дуже добре завдяки низькій ціні, легкій вазі, високим показникам теплоізоляції і щільності. Він не втрачає своїх властивостей під дією вологи і хімічних засобів і дуже легко кріпиться на фасад. З недоліків варто відзначити не дуже високі показники звукоізоляції і паропроникності, а також можливість деформації під впливом деяких факторів (занадто високі температури, дія спирту і нафтопродуктів). Крім того, він може горіти (хоча є і самозагасаючі його різновиди). Пінополістирол, як утеплювач, варто вибирати для приватних котеджів, малоповерхових будинків, прибудов, для будівель, де ризик виникнення пожежі невеликий.

Мінеральна вата

На відміну від пінополістирола цей теплоізоляційний матеріал не руйнується під дією високих температур, спирту і нафтопродуктів, та й звукоізоляційні якості у нього відмінні. Мінеральна вата не горить, що дуже важливо для пожежної безпеки. Тим не менш, є труднощі при монтажі мінеральної вати, адже вона має велику вагу і викликає роздратування ділянок шкіри. До її недоліків відносяться також низькі показники міцності і жорсткості. Цей вид утеплювача підійде для обробки високих будівель, а також там, де є високий ризик загоряння. Рекомендується його застосовувати і в разі використання сайдинга в якості оздоблювального матеріалу.

Якщо ви не знаєте, як вибрати утеплювач для фасаду, щоб врахувати всі характеристики будівлі, варто звернутися до фахівців.