Зараз важко уявити заміський будинок або дачу без гойдалок, які стали не просто прикрасою ділянки, а повноцінною частиною інтер’єру.

Встановлюють садові ковані гойдалки від Артдеко безпосередньо в саду, на прибудинковій території, у відкритих альтанках для відпочинку. Так як попит зростає, то і кількість пропозицій на ринку збільшується. Представлені як бюджетні моделі, так і досить дорогі, що в свою чергу впливає на якість гойдалок.

Види садових гойдалок: на що звертати увагу при покупці

Критерії вибору

Садові гойдалки представляють собою металевий каркас з водонепроникним навісом і місцем для сидіння. Варіантів виконання безліч. Наприклад, найпростіші гойдалки мають каркас з натягнутим тентом. Дорожчі моделі обладнають матрацами, або дерев’яними лавками.

При покупці такого предмета інтер’єру важливо враховувати наступні фактори:

 1. Колір каркаса (на темній поверхні не сильно помітна грязь);
 2. Можливість зняття чохлів з подушок;
 3. Наявність кріплень до гамака;
 4. Максимальна вага (для великої родини це особливо важливо);
 5. Матеріал каркаса;
 6. Комплектація (часто крісло потрібно купувати окремо).

Види садових гойдалок: на що звертати увагу при покупці

Самостійні садові гойдалки

Гойдалки не вимагають ніяких додаткових конструкцій. З моменту покупки вони відразу готові до установки. Плюс таких моделей – можливість перенесення з одного місця на інше.

Ковані гойдалки

Виготовляються з металу за допомогою зварювання. При належному використанні гойдалки прослужать дуже довго. Дах найчастіше виконана з полікарбонату. Сидіння – або металеве, або дерев’яне. Важливо знати – гойдалки з широкою основою більш стійкі.

Без недоліків не обійшлося, їх два – висока ціна і ваговитість. Переставити гойдалки в інше місце або заховати взимку від снігу стане трудомістким завданням.

Гойдалки в формі дивана

Компактність даного типу привела гойдалки до популярності серед садівників. У теплу пору року їх встановлюють на відкритій місцевості, взимку переносять на закриту терасу. Зазвичай гойдалки мають м’яке сидіння і спинку. Матеріали для каркаса – профіль або металеві труби. Тут критерії вибору наступні:

 • Максимальне навантаження;
 • Наявність фіксаторів від розгойдування;
 • Водонепроникність матеріалу даху;
 • Можливість зняття чохлів;
 • Наявність додаткових зручностей (наприклад, підстаканників).

Деякі моделі передбачають в комплектації москітну сітку або намет зі шторами. Другий варіант обійдеться покупцеві дорожче. Однак відповідний варіант по співвідношенню ціна / якості знайдеться завжди.

Дерев’яні гойдалки

Підійдуть для любителів екологічних матеріалів. Гойдалки відмінно впишуться в природне оточення будинку. У комплекті з деякими моделями йдуть м’які матраци і подушки. Хоча при бажанні, такі доповнення можна докупити. Зустрічаються варіанти, виготовлені зі стовбурів дерев.

Підвісні гойдалки

Цей тип гойдалок знаком всім з дитинства. Їх конструкція проста – сидіння, підвішене з боків на мотузках. Для виготовлення використовують міцні троси, здатні витримувати до 120 кг. Встановити гойдалки можна як на вулиці, так і в приміщенні, підвісивши до стелі (його висота повинна бути не менше 3 м).

Сидіння виконують як з дерева, так і з металу, часто з матрацом.

Дитячі гойдалки

Батьки часто скупляться на покупку чого-небудь для себе, зате бажання своїх чад вони з радістю виконують. Дитячі гойдалки користуються високим попитом, тому варіантів реалізації безліч – від різних квітів до різноманіття форм. Якщо фінансове питання не створює проблеми, то звернути увагу варто на дитячий ігровий комплекс, що включає також і гойдалки. Головне – упевнитися в їх безпеці.