Встановлення металопластикових вікон виконують в будинках з різних матеріалів.

Дерев’яні будинки відрізняються певними особливостями: нестабільністю, усадкою. Тому монтаж вікон з пластика виконують, дотримуючись деякі нюанси. Розглянемо особливості установки вікон ПВХ в дерев’яному будинку.

Зверніть увагу на секційні огорожі від зск-буд, які ви можете придбати за вигідними цінами вже зараз.

Рекомендації фахівців

Потрібно враховувати наступні критерії:

  • якість виробу і його комплектуючих;
  • відповідність розмірів для установки в отворі;
  • позитивні відгуки про товар і виробника.

На тривалість служби вікна ПВХ впливає не тільки його якість, але і правильний монтаж. Обсадна конструкція повинна витримувати усадкові навантаження, не допускати зміщення колод, зміцнювати стіни у віконному отворі. При відсутності обсад деформація вікна ПВХ неминуча.

Під час установки пластикового вікна враховують такі нюанси:

  • Потрібно забезпечити щільне прилягання віконної конструкції до отвору. Для цього всі щілини і зазори обробляють монтажною піною.
  • Під підвіконням можна залишати порожнечі, так як це призведе до виникнення протягів.
  • Особливості дерев’яної будови. Чим молодше будинок, тим більш ймовірна його усадка.

Віконну конструкцію встановлюють максимально рівно, перевіряючи будівельним рівнем. Найменші зміщення буде видно, приведуть до деформації вікна, порушення роботи стулок. Ще один важливий нюанс при установці вікон – їх кріплення. Воно проводиться до окосячка за допомогою саморізів.

Етапи установки

Роботу по установці можна виконати своїми силами, головне – дотримуватися технологію монтажу. Для початку демонтують старі вікна, готують отвір, очищаючи його від сміття. При виявленні порушень геометрії виконують вирівнювання отвору. Перед установкою пластикового вікна знімають стулки зі склопакетами.

Виконують кріплення скоб. Прикручують їх саморізами до рами. Далі виконують установку пластикової рами, залишаючи знизу зазор. Для зручності встановлюють бруски. Конструкцію виставляють по рівню, закручують саморізи до упору.

Після установки повинні залишитися зазори для заповнення їх піною. Ширина їх повинна становити не менше 2 см. Перед цим виконують гідроізоляцію шва пароізоляційній стрічкою. Далі виконують установку рам і склопакетів, використовуючи пластикові штапики. Наступним кроком встановлюють підвіконня, відливи. На завершальному етапі монтують фурнітуру, перевіряють правильність її роботи.