Шафа-купе – сучасний варіант зручної, місткої системи зберігання речей. Зібрати вбудовану модель цілком можна самостійно, якщо врахувати основні особливості конструкції.

Етапи роботи

Вбудована модель шафи-купе відрізняється від звичайної тим, що вона встановлюється в строго певне місце і не підлягає переміщенню. Знайти підходящу вбудовану модель у вільному продажі вкрай складно. Оптимальний варіант – замовити шафу-купе у компанії, що спеціалізується на виготовленні індивідуальних предметів меблів.

Щоб зі складанням і майбутньої експлуатацією майбутнього шафи не було проблем, першим етапом вибирають місце, де він буде стояти. Кращий варіант – ніша. Її ретельно вимірюють, визначаючи розміри конструкції. Вимірювання роблять всередині і зовні ніші з точністю до 5 мм. При необхідності округлюють до найменшого значення.

Всі виміри відображають у вигляді креслення, який передають фірмі-виробнику. Додатково описують внутрішнє наповнення:

  • Кількість секцій, полиць, ящиків.
  • Їх розміри, розташування.

Коли всі елементи шафи будуть виготовлені і доставлені замовнику, виконують монтаж конструкції. Починають з однієї з бічних секцій. Попередньо здійснюють такі маніпуляції:

Встановлюють підсилювач. Він забезпечить конструкції необхідну надійність, продовжить термін служби.

На кріпильні елементи надягають захисні ковпачки. Зазвичай це роблять в кінці роботи. Але у випадку з вбудованою моделлю це неможливо.

Зібрану секцію розташовують в призначеному місці. Збирають другу аналогічну частину шафи. Після цього виконують збірку центральній частині конструкції.

Переходять до монтажу полиць. В першу чергу, на куточки і саморізи закріплюють ті, що розташовуються внизу. Потім – верхні. Цей етап роботи завершують установкою антресолі. Для надійної фіксації її додатково прикручують до внутрішніх перегородок шафи. Наповнюють шафа ящиками, штангами.

Установка дверей

Монтаж дверей вбудованої шафи-купе здійснюють тільки після того, як основна конструкція:

  • Зібрано.
  • Відрегульована за рівнем.
  • Наповнена елементами для зберігання речей (полками, штангами, ящиками).

Верхню рельсу кріплять на шурупи до стелі ніші. Нижню укладають на підлогу, тимчасово фіксують скотчем. Навішують дверні полотна, ретельно їх регулюють. На підлозі роблять позначку. Орієнтуючись на неї, до підлоги прикручують нижню рейку. Двері перед цим виймають. Їх встановлюють в останню чергу. Тестують хід полотен.